Psikolojinizi Etkileyen Yiyecekler.

Ruh sağlığınızı hayatınızda yaşadığınız olayların etkilediği gibi günlük tükettiğiniz yiyeceklerin de büyük etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Araştırmalara göre bu besinler psikolojinizi olumsuz yönde etkiliyor.

Fast Food;

Mutsuzluğa neden olduğu çok iyi  bilinen bu ürünler, içeriğindeki yağlar nedeniyle vücudunuzun en büyük düşmanı olarak listelerin başlarında yer alıyor. Fast food ürünlerinin verdiği zararları kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

Katı Yağlar ve Margarinler;

Mutsuz olmanın en büyük sebeplerinden biri de margarin ve katı yağlar. Trans yağlar yerine tereyağı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kuruyemiş ve Konserve;

Ruh halinizi olumsuz etkileyen yiyeceklerin basında hazır konserve ve paketlenmiş kuruyemişler de geliyor. Bu hazır ürünlerin içinde yer alan katkı maddeleri kişide yorgunluk ve zayıflık gibi hislerine neden oluyor.

Ambalajlı Şekerlemeler

Şekerler düşündüğünüzün aksine psikolojinizi olumsuz yönde etkiliyor.İçeriğinde zararlı maddeler olması nedeniyle çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi sağlık sorunlarına da yol açabiliyor.

Gevrekler;

Genelde diyet yaparken kullanılan mısır gevrekleri enerji vermesinin yanı sıra melankolik ruh haline bürünmenize sebep olabiliyor. İçeriğinde çok fazla şeker olması nedeniyle diyet listenizden çıkmanız gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here