Tırnak Bakımı

Tırnak bakımında sirke kullanın;

Sirke, içeriğindeki yararlı asitlerle tırnaklarınızın hızlı uzamasına yardımcı olacak  doğal bir  üründür. Tırnaklarınıza tuz ve sirke karışımıyla günlük olarak masaj yaparsanız kısa sürede daha sağlıklı tırnaklara kavuşursunuz.

Tırnakların Hızlı Uzaması İçin; 

Ellerinizi daha sık yıkayın.Yazları daha hızlı uzayan tırnaklarınızdan da anlayabileceğiniz gibi, hızlı tırnak uzaması için en iyi bilinen yol su ile temastır. Gün boyunca ne kadar çok suyla temas ederlerse, o kadar çabuk uzarlar. Ancak fazla temas da, tırnağın incelip kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden, eğer bulaşık yıkıyorsanız suya limon suyu eklemeli, sonrasında ise etkili nemlendiricilerle tırnaklarınıza masaj yapmalısınız. Tırnak uzatma için badem yağı ve zeytinyağı gibi yağların faydası büyüktür. E  vitamini, tırnağın uzamasında son derece etkilidir. Eczanelerde kapsül şeklinde bulabileceğiniz E vitaminini, kreminizle karıştırıp tırnaklarınıza günlük masaj yapabilirsiniz. Kısa sürede güçlü tırnaklara sahip olacaksınız!

Tırnak Etlerini Kesmeyin;

En yaygın hatalardan biri de tırnak etlerini (kütikülleri) kesmektir. Tırnak etlerini kestiğinizde, daha fazla kalınlaşırlar ve daha çabuk büyürler. Bu nedenle bir miktar sıcak suyun içerisine bebek yağı damlatıp etlerinin yumuşamasını sağlayın ve tahta bir itme çubuğu ile etlerinizi içe doğru itin. Her fırsatta  el kremi kullanmayı unutmayın.

Tırnaklarınızı Doğru Törpüleyin;

Tırnaklarını törpüleme şeklin de, tırnak sağlığın için önemli bir konudur. Evde manikür yaparken tırnaklarınızı küt kesip küt olarak şekil veriyorsanız, takılma olasılığı daha fazla olduğu için daha kolay kırılacaklardır. Bu yüzden küt kesmeyi tercih ediyorsanız, sivri köşeleri  hafifçe ovalleştirmelisiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here