Yatmadan Önce Yoğurt Yerseniz…

1. Kilo vermenize yardımcı olur.

Yapılmış olan bilimsel araştırmalar yoğurdun kilo vermeye yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Yoğurdun içinde bulunan kalsiyum ve amino asitler, vücuttaki fazla yağları yakmakda etkili olduğu gözlemlenmiştir. Bununla birlikte kaslarıda güçlendirdiği ortaya çıkmıştır ve yağların dışarı atılmasında yağ hücrelerine yardımcı olur.

2.Daha Kaliteli Bir Uyku Uyumanıza Yardımcı Olur.

Her gece bir kase yoğurt yiyerek uyursanız ve bunu alışkanlık haline getirirseniz faydalarını hemen hissetmeye başlayacaksınız. Ev yoğurdu tercihiniz olmalıdır.

3.Cilt İçin Çok Faydalı.

 Yoğurdun cilt sağlığına bir çok fazla yararı bulunur. İçeriğindeki farklı ve zengin bileşen ve besinler, cilt sağlığını koruyarak cilt hücrelerini yeniler ve onarılmasına yardımcı olur.

4.Yüksek Tansiyonu Önler.

Her gün tüketmemiz gereken tuz miktarının aşılması halinde hipertansiyon, böbrek ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini yükseltir. Günde bir kase yoğurt yemek, hipertansiyonu önler ve genel vücut sağlığını korumaya fayda sağlar.

5.Dişler İçin Faydalı.

Yoğurdun diş mineleri için çok yararlı bir besin kaynağı olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, yoğurdun içerdiği laktik asit, diş etlerini korumada etkilidir. Özellikle geceleri sürekli olarak yenen bir kase yoğurt, diş ve dişe bağlı rahatsızlıklara yakalanma olasılığını minimuma düşürür.

6.Zaralı Bakterileri Etkisizleştirir.

Yoğurt bağırsak enfeksiyonuna sebep olan zararlı bakterilerin dışarı atılmasında önemli bir göreve sahiptir. Sindirim sistemi için oldukça yararlı bir besin kaynağı olan yoğurdun sindirimi oldukça kolaydır, o nedenle diyet yapanların akşam saatlerinde yemesi tavsiye edilir.

7.Soğuk Algınlığından Korur.

Yapılmış olan bilimsel çalışmaların, yoğurdun soğuk algınlığını önlemede ne kadar işe yaradığını ortaya koymuştur. Özellikle geceleri düzenli olarak yoğurt tüketilmesi halinde, hücrelerin mikroplarla savaşmasına yardımcı olur.Bununla birlikte yoğurdun kan hücreleriningüçlenmesini sağlama gibi bir özelliği de vardır.

8. Bünyeyi güçlendirir.

Özellikle geceleri yiyeceğiniz bir kase yoğurt, içeriğinde bolca  potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, çinko ve vitamin B5 içerir.Bunun yanı sıra, kırmızı kan hücrelerini koruyarak sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olan B12 içerir. Düzenli olarak yoğurt tüketin, tabi sadece gece değil, gündüz de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here