Sponsorlu Bağlantılar

Aspir yağının cildiniz için 5 mucizevi faydası

Aspir yağı devedikeni familyasından bir bitki olan aspire bitkisinin tohumlarının işlenerek elde edilen aspir yapı cilt ve cilt sağlığı açısından mucizevi etkilere sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Aspir yağı içinde yer alan linoleik asit cilt sağlığı için kullanılan tıbbi ilaçların da ham maddesini oluşturmaktadır. Oldukça faydalı olan aspir yağının cilt üzerindeki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Aspir yağı aknelerden kurtulmanızı sağlar

Aspir yağının yüzde 70’ini linoleik asit oluşturur. Linoleik asit cilt yüzeyinde meydana gelen sivilcelerin doğal bir şekilde tedavi edilmesini sağlarken cildinizde oluşan aknelerinde tedavi edilmesini sağlar. Linoleik asitin bir diğer özelliği de cilt yüzeyinde, tırnaklar ve saç tellerinde keratin artışına bağlı olarak meydana gelen bozulmaları tedavi eder. Saç tellerinde oluşan keratin artışı saçların zayıflamasına, tırnaklarda keratin artışına bağlı olarak tırnak kırılmalarına ve cilt yüzeyinde keratin artışına bağlı olarak siyah lekelerin ve gözeneklerde ölü hücrelerin birikmesine neden olur. Bu tür sağlık sorunlarının önüne geçmek için doğal bir tedavi yöntemi olarak aspir yağı kullanabilirsiniz.

Cilt parlaklığını artırır ve cilt rengini açar

Aspir yağının bir diğer özelliği de cilt yüzeyinde oluşan ölü hücre birikintilerinin neden olduğu cilt matlığını gidermesidir. Cilde parlaklığını veren klansy maddesinin salgılanmasına etkisi olan aspir yapı bu özelliği sayesinde tüm cilt kremleri içinde yer almaktadır. Cilde sağlıklı rengini veren aspir yapı günde bir kez olmak üzere hafta boyunca uygulandığında aynı zamanda cilt renginin de açılmasını sağlar.

Kırışıklıkların giderilmesinde aktif olarak rol oynar

Yüksek oranda linoleik asit içeren aspir yağı cilt üzerinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde de aktif rol oynar. Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıkların temel sebebi cilt hücrelerinin ölmesine bağlı olarak cilt altı tabakalarının ve kılcal damarların görevlerini yerine getirmemesidir. Cilt altında yer alan kılcal damarlar görevlerini yerine getirmediğinden dolayı hücreler beslenemez ve cilt esnekliğini kaybederek büzüşmeye ve kırışmaya başlar. Aspir yağı içindeki linoleik asit ve e vitamini hücrelerin beslenmesine yardımcı olarak cilt kırışıklıklarının yok olmasına katkı sağlar.

Aspir yağı cilt yaralarının tedavi edilmesinde kullanılır

Aspir yağının bir diğer özelliği de cilt üzerinde oluşan yaraların tedavisinde kullanılmasıdır. Kan damarlarının kanlanmasına yardımcı olan ve cilt gözeneklerinin beslenmesine katkı sunan aspir yağı bu özelliği ile cilt yaralarının hızlı bir şekilde iyileşmesine katkı sunar.

Cildinize koruyucu bir tabaka oluşturarak cildinizi korur
Cildinize koruyucu bir tabaka oluşturarak cildinizi korur

Cildinize koruyucu bir tabaka oluşturarak cildinizi korur

Aspir yağını düzenli bir şekilde cildinize uyguladığınızda cilt renginizin açılmasını ve sağlıklı bir cilt oluşmasını sağlarsınız. Aspir yağını düzenli olarak uyguladığınız bölümlerde koruyucu bir tabaka oluşur. Bu tabaka hem güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmasını sağlar hem de cildinizde oluşabilecek alerjik reaksiyonların oluşması önlenerek cilt sağlığınızın korunmasına yardımcı olur. Cilt yüzeyinde oluşturduğu tabaka ile sert darbelere bağlı cilt yaraların oluşmasını kısmen önler.

Aspir yağının cildiniz için 5 mucize faydası #AspirYağı #ŞifalıBitki #CiltBakımı #Akne #Sivilce #Yaraİzi

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın