Baş ağrısı ilaçsız nasıl geçer?

Baş ağrısı sıklıkla meydana geldiği için insanlar baş ağrısını bir rahatsızlıktan saymaz, hayatlarının bir parçası gibi kabullenirler.

Baş ağrısı, günlük hayatta sıkça yaşayabileceğiniz, en sancılı rahatsızlıklardan birisidir. Aslında bakarsanız bedenimiz çok sık bir şekilde, olağan sorunları bize baş ağrısı yöntemi ile söylemeye çalışır. Durum böyleyken de baş ağrınızdan bir an önce kurtulmak yerine sebebini öğrenmeye odaklanabilirsiniz

Baş ağrısının pek çok sebebi olabilir. Sebebi hakkında fikir sahibi olduktan sonra, baş ağrınızı geçirebilmek için ilaç kullanmadan yapabileceğiniz yöntemlere göz atmanız önemlidir.

Gürültü ve ışık baş ağrısı nedeni

Gürültü ve ışık, özellikle migreni ve diğer sebeplerle oluşan baş ağrılarını iyice arttırmaktadır. Siz kendinize bunlar etki etmiyor ya da farklı sebeplerden dolayı ağrıyor diyebilirsiniz fakat genelde ana faktör bu olabiliyor. Peki ne yapmalıyız? Baş ağrısını geçirmek için sessiz bir oda bulabilirseniz odaya girin, perdeleri kapatın ya da oturun veya uyuyun size iyi gelecektir.

Eğer böyle bir imkanınız yok ise bir parkta 30-40 dakika kadar yavaş tempolu bir yürüyüş yapmak iyi gelebilir. Çoğunlukla baş ağrısına sebep olan sorun, sürekli bir odada tıkılıp kalmak olabiliyor. Bu yöntem iyi gelmezse parkın sessiz bir yerinde yalın ayak çimenlere ve toprağa basmak iyi gelecektir. Çünkü kafanızı meşgul eden negatif enerji toprak sayesinde nötrlenir.

Baş ağrısı gibi sağlık problemlerinin çözümünü ilaçlar ile aramadan önce, doğanın ve evrenin bize verdiği hediyelerin değerini bilmek, bunları iyi kullanmak çok önemlidir. Eğer doğanın ve enerjilerin gücüne inanmıyorsanız, toprakta biraz yürüdüğünüzde, doğanın gücünü derinlemesine hissedecek ve artık her çareyi doğada arayacaksınız.

Baş ağrısını ilaçsız geçiren 4 sihirli yöntem
Baş ağrısını ilaçsız geçiren 4 sihirli yöntem

Açlık ve susuzluk

Açlık ve susuzluk, baş ağrısını tetikleyen faktörlerden bir tanesidir. Beynimizin p’i sudur. Bundan dolayı su seviyesinin sürekli sabit durması için gün içinde en az 2,5 litre su içmemiz gerekmektedir. Aynı zamanda besine de ihtiyacımız vardır. Bu faktöre bağlı ağrı genelde oruç tutanlarda özellikle yaz aylarında oruç tutanlarda görünür. Yazın ağır tempo çalışanlarda, dışarıda çalışanlarda daha sık rastlanıyor.

Bu baş ağrısını geçirmek için ne yapmalıyız? Öncelikle oruç tutan kişiler sahuru besleyici ve fazla susatmayan yiyeceklerle yapmalı. Örnek: Sucuk yerine yumurta ve zeytin hem daha sağlıklı hemde daha az susamanızı sağlar. Oruç tutanlar için doktorlar da gayet etkili ilaçlar vermektedir. Gündüzleri ağır çalışan kişiler için de suyun içine maden suyu katarak içerseniz gayet iyi gelecektir. Tabi konu sadece oruç tutan kişileri ilgilendirmiyor.

Eğer gün boyu yeterince su içmediğinizi düşünüyorsanız, bu tür bir sorunla sizin de karşılaşmanız muhtemeldir. Bu yüzden başınız ağrıdığı zamanlarda, direkt olarak ağrı kesiciye koşmak yerine, 1 ya da 2 bardak su içerek, bedeninize ihtiyaç duyduğu su miktarını verin. Genellikle bu yöntem işe yarayacaktır.

Baş ağrısı için masaj

Masaj, son yıllarda vücutta ve kafada oluşan ağrıları yok etmek için oldukça popüler hale gelmiştir. Uzak Doğudan gelen bu yöntem oldukça etkilidir ve belli aralıklarla yapmak veya yaptırmak çok etkili olabilir. Peki oturduğumuz yerden baş ağrısını geçirmek için nasıl masaj yapabiliriz? Öncelikle iki kaşımızın ortasından 2 cm üstüne yani üçüncü göz denen bölgeye yavaşça bastırarak masaj yapabilirsiniz. Diğer masaj yöntemi de başparmağınızla işaret parmağınız arasına masaj yaparsanız ağrınız geçecektir.

Bu yöntem, doğrudan sinirleriniz ile ilgilidir. Bu masaj sayesinde beyninize gönderilen sinyaller baş ağrınızın geçmesine yardımcı olacaktır. Bu masaj yöntemi ile birlikte baş ağrılarınızdan kısa süre içinde kurtulabileceksiniz. Su içmek kadar etkili bir yöntem olmadığını söylemekle birlikte, işe yarar olduğunu söylemeden geçmek yanlış olur.

Kahve tüketimi ve bağımlılıklar

Kahve, baş ağrısını geçirmek için kullanılan yöntemlerden birisidir. İçeriğindeki kafein baş ağrısını geçirmekte büyük rol oynuyor. Günlük en fazla 2 fincanı tüketilmektedir. Eğer sürekli 2 fincandan daha fazla tüketilirse içmediğiniz günlerde size ağrı yapacaktır ve adeta bağımlılık yapacaktır. Bu yüzden dikkatli olmak lazımdır.

Sigara da kullanılmadığı zaman ağrı yapar bu yüzden sigaranın bırakılması zordur. Eğer hem sigaradan hem baş ağrısından kurtulmak istiyorsanız sağlık kuruluşlarından ücretsiz ya da az miktar ücret karşılığında alıp kullanabilirsiniz. Bu ilacın amacı size her sigara içtiğinizde sizi iğrendirmek, midenizi bulandırmaktır. 1 ay sonunda hem baş ağrınızdan hem de sigaradan kurtulmuş olacaksınız.

Baş ağrısını ilaçsız geçiren 4 sihirli yöntem!

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın