Biz değil selülitler bizden korksun

Özellikle kadınların etkilendiği selülit sorununa karşı bazı tedavi yöntemlerini ele aldık. Selülitler kadınlar için oldukça can sıkıcı durumlar olmaktadır. 

Bildiğiniz gibi yaz ayları içerisinde bulunuyoruz. Durum böyle olunca dolaplarda mini etekler, şortlar ve askılı bluzlar yerini aldı. Ancak maalesef selülitler bu kıyafetleri giymeyi engelliyor. Özetle yaza merhaba demek için selülitlere veda etmek şart.

Ancak her kadının selülite veda etmesi o kadar kolay olmuyor. Çoğu kadın için bu durumun meydana gelmesinin sebebi genetik yatkınlık ve sağlıksız beslenme gibi nedenlerden kaynaklanıyor. Peki bu durumu çözemeyen kadınlar ne yapacak? Bu sorunun cevabı ise uzmanlar tarafından veriliyor.

Aslında kadınlar değil selülitler kadınlardan korkmalı sloganı ile selülite savaş açmak oldukça kolay. Mikrodalgayı bilmeyen yoktur bu cihaz yemekleri ısıtmak için kullanılan bir çeşit fırın.

Ancak tıp alanında yer alan mikrodalga ışınları da selülitleri ortadan kaldırıyor.

Selülitler adeta kadınlar için başa bela oluyor. Yarattığı çirkin görünümün yanı sıra kadınlarda psikolojik sorunlar da yarattığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra meydana gelen özgüven sorunları da bunun cabası.

Uygulanan soğuk hava terapisi selülitlerin belli başlı azalmasını ve bölgesel incelmenin meydana gelmesini sağlıyor. Tek seansta bile etki edildiği söylenmektedir.

Selülit ile başa çıkmak için en uygun zaman dilimi ise bahar ayları oluyor. Gerçekleşen mikrodalga yöntemi ile yağ yakım meydana geliyor.

Uygulanan onda soğuk yöntemi ile acısız bir tedavi yöntemi uygulamak oldukça kolay oluyor. Oldukça kısa seanslar meydana geliyor ve asla cilde zarar vermiyor.

Avantajları ise oldukça fazla. Uygulanan bu yöntem ile hasarlanma aza indirilerek incelme meydana getirilmektedir. Selülitli dokunun sıkılaşmasını sağlayarak cildi düzenler.

Uygulanan bu tedavi yöntemi tüm vücuda uygulanabilmektedir. Sadece kadınlarda değil erkeklerde meydana gelen meme yağlanmalarında da bu yöntem uygulanmaktadır.

Selülit tam anlamı ile nedir?

Kadınlar özellikle yaşlanmaya başladığında selülitler baş göstermektedir. Genel olarak 30 yaşından büyük kadınlarda yüzde 90 oranında bulunmaktadır.

Selülit Oluşumu

Kadınlarda yer alan yağlar gözle görülür bir tabakada oluşmuştur. Elastin, kolejen liflerden oluşmaktadır.

Meydana gelen kilo sorunları sonucunda çukurlar oluşuyor. Meydana gelen yağ toparlanması ile de portakal kabuğu ile özdeşleşen selülitler meydana gelmektedir. Özellikle yaş ilerledikçe bu durum daha da artış gösterir.

Selülit genellikle kadınlarda meydana gelen bir sorundur. Ancak erkeklerde de meydana gelmektedir. Erkeklerde özellikle bel kısmında selülit durumu meydana geliyor.

Onda soğuk tedavi nedir?

Onda soğuk tedavisi, vücutta meydana gelen bölgelerde oluşan yağlanmayı azaltmak ve yok etmek amacıyla uygulanan bir yöntem olmaktadır. Yaş sınırlanması yoktur. Ameliyatsız bir yöntem olmasıyla da oldukça tercih edilen bir yöntem olmaktadır.

Biz değil selülitler bizden korksun

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın