Çörek otu yağı ve inanılmaz faydaları

İşte vatandaşların merakla araştırdığı, fitoterapi uzmanlarının öve öve bitiremediği çörek otu yağı ve dillere destan faydaları.

Peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde, çörek otunun ölümden başka her derde deva olduğunu bildirmiştir. Hatta o dönemlerde hasta olan kişilere çörek otu kadar şifalı olan bal ile birlikte verilirmiş. Kullanmış olduğunuz çörek otu yağı gerçekten usulüne uygun olarak elde edilmiş ise içerisinde bin bir şifa bulunmaktadır. Görüntü olarak siyah minik minik tohum taneciklerinden oluşan çörek otu, tohum tanelerinin çorbalara, salatalara, yemeklere katılarak tüketilebileceği gibi şifa niyetine bir çay kaşığı çörek otu tohumunu ağzınızda tamamen ezilinceye kadar çiğneyerek tüketebilirsiniz. Çörek otunu çiğnemeden yutmanın hiçbir faydası bulunmamaktadır. İçindeki faydalı vitamin ve minerallerin ortaya çıkması için iyice çiğnenmesi gerekmektedir.

Tohum olarak tüketmek istemeyenler çörek otu tohumunun soğuk sıkım yöntem uygulanarak elde edilmiş yağını kullanabilirler. Çünkü çörek otu tohumun içinde bulunan faydalı yağların etkisini kaybetmemesi için çok yüksek ısılara maruz kalmadan üretilmesi gerekiyor. Kaliteli bir çörek otu yağının rengi çok koyu olmaz. Tadı ise bilinenin aksine acı değildir. İçim sırasında boğazda hafif bir yanma hissi bırakmalıdır. Bu yanma hissi rahatsızlık verecek boyutta olmamalıdır. Bu kadar şifalı olduğu söylenen ve bilim insanlarının yıllardır üzerinde çalışmalar yaptığı çörek otu yağının faydaları nelerdir?

Çörek otu yağı ve inanılmaz faydaları
Çörek otu yağının inanılmaz faydaları

Çörek otu yağı ve içindeki gizli şifa

Öksürmeye başladığımız an hemen eczaneye gidip öksürük şurubu alma gibi çokta iyi olmayan bir alışkanlığa sahibiz. Oysa ki öksürüğü kesmek için düzenli olarak bir çay kaşığı çörek otu yağı yeterlidir.

Mide yanmalarından ve ağrılarından şikayeti olanlar aç karna bir tatlı kaşığı çörek otu yağını içmelidir. Bir süre sonra mide rahatsızlıklarının azaldığını görecektirler.

Düzenli olarak tuvalet ihtiyacını gideremeyenler için bağırsak faaliyetlerini düzenlemek için zeytinyağı kadar etkilidir.

Bademcik iltihabı ya da üst solunum yolları rahatsızlıkları için doktorlar genellikle antibiyotik yazabiliyor. Antibiyotiği kullanmadan önce birkaç gün çörek otu yağını için. Şikayetlerinizin birkaç gün içinde geçtiğini göreceksiniz. Çörek otu yağı kullanmanıza şikayetleriniz geçmezse o zaman doktorun verdiği antibiyotiği kullanın.

Kas gevşetici kullanmak yerine çörek otu yağı ile masaj yaparak kaslarınızı rahatlatabilirsiniz.

Banyo yapmadan önce saçlarınıza masaj yaparak sürün ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Işıl ışıl sağlıklı saçlara sahip olmak için birebirdir.

Düzenli olarak tüketilmesi halinde grip, soğuk algınlığı, nezle gibi rahatsızlıklardan korur.

Çörek otu yağı ve inanılmaz faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın