Dekoratif Aydınlatma için 7 Süper Öneri

Dekoratif aydınlatma – odanın görünümünü iyileştirmeye ve belli bir atmosfer yaratmaya yarayan ışıktır.

Dekoratif aydınlatma, işlevselin aksin, belirli bir yaşam aktivitesindeki görünürlüğü artırmak için onunla birlikte belirli bir işlevi taşımamaktadır.

Güzellik hizmetinde dekoratif aydınlatma

Dekoratif bir teknik olarak aydınlatmanın gücü genellikle hafife alınmamaktadır. Çoğu dekoratif aydınlatma, yalnızca işlevsel ışıkla sınırlı değil, bir odanın gündüz ve gece saatine dönüşmesine imkan sağlar. Aslında, yapay olarak bu tür geçişleri yaratmak çok önemlidir. Sonuçta, günün farklı zamanlarında yaşam tarzı büyük ölçüde farklı olabilir. Ve hepiniz aynı evdeyseniz, durumu sadece aydınlatma elemanları ile değiştirebilirsiniz.

Dikkatinize – Dekoratif aydınlatma kullanımı için 7 teknikleri getiriyoruz.

Aynı odada birden fazla aydınlatma seviyesi kullanın.

Her zaman çeşitli yapmayı deneyin. Aydınlatma elemanları farklı düzlemlerde olmalıdır. Tavan avizeleri, duvar lambaları, masa lambaları, zemin lambaları zaten bir algı dalgası yaratıyor. Tüm bu kaynakları her zaman dahil etmeniz gerekmez. Ancak onları birleştirebilmek çok önemlidir.

Niş kullanın

Odada ışığın erişiminin kısıtlı olduğu nişler veya çukurlar varsa, vurgulanmaları gerekir. Bu, küçük gömme armatürlerin, LED’lerin veya yönelimli radyasyonun spot ışıklarının yardımı ile yapılabilir. Diğer kaynakları kullanırken elektrikten tasarruf etmek için bu ışık kaynağı için ayrı bir anahtarı vurgulayın.

Aydınlatma tasarım elemanına odaklanın

İç kısım, etkileyici ayrıntılarla fazla yüklenmemişse, bu tür bir iç mekanı tasarımcı ışık kaynağıyla tamamlamayı göze alabilirsiniz. Sıra dışı ve akılda kalıcı olsun. Dekorun böyle bir unsurunun odanın ortasındaki tavan avizesi haline gelmesi durumunda, ek işlevsel aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekmesine özellikle dikkat edin. Gerçek şu ki, tasarımcı lambalarının çoğu, işlevsel kullanıma uygun aydınlatma derecesini sağlamıyor.

Dekoratif aydınlatmada mumları unutmayın

Evet, güvenle mumlar dekoratif aydınlatma kaynaklarına bağlanabilir. Aynı şekil ve renkte, ancak farklı boyutlarda birkaç mum kullanın. Veya şamdanlara odaklanın – masaüstü, döşeme, büyük, küçük ve çeşitli malzemelerden yapılmış olabilirler. Bu tür aydınlatmayı kullanırken, odanın güvenliğini izleyin.

Rafları aydınlatın

Elbette odanızda raflar varsa. Açık veya cam bir kapının arkasında olabilirler. LED şeridini rafın altına yerleştirin. İç mekanın akşamları yeni renklerle ışıldamasına izin verin.

Lambayı zemine yakın bir yere yerleştirin.

Işık kaynaklarının 60 cm seviyesinin üzerinde kullanılması gerekli değildir, oturma odası veya koridordaki zemin aydınlatması çok etkileyici görünecektir. Düzgün bir mesafede, sıradan gömme lambaları, duvarın mobilyalarla karıştırılmayan görünen kısmına yerleştirin. Işık zeminde akacak – oda görsel olarak daha uzun ve daha geniş hale gelecektir. Ve bu yöntemin çok yaygın olmadığı göz önüne alındığında, ışığınız evrensel olarak konumlandırılmış standart armatürlerin arka planına karşı kazanacaktır.

Merdiven  aydınlatma
Merdiven aydınlatma

Merdiven – aydınlatma dekorasyon unsuru olarak

Merdivenler, duvara bitişik olan taraftan aydınlatılabilir. Işığı istediğiniz gibi tasarlayın – her adımda, birer – birer, form eğrileri boyunca veya tekrarlayın. Hepsi hayal gücünüze bağlıdır. Merdiven büyükse ve önemli miktarda dekoratif unsur varsa – bunların birkaç anahtarda gösterilmesine izin verin – bu şekilde aydınlatma derecesini ayarlayabilir ve yine tonlar ve ruh halleriyle oynayabilirsiniz.

İstediğiniz kadar dekoratif unsur kullanabilirsiniz. Bunların güzelliği, eş zamanlı olarak dahil edilen kaynakların sayısını kontrol etmenin yanı sıra onları görünür veya kapalı duruma getirebilmenizdir.

 ***

Dikkat edilmesi gereken tek şey, kolayca değiştirilemeyen bir aydınlatma projesidir. Bu nedenle, duvarları temizlemeye ve yeni dekoratif aydınlatma kaynakları için kablo döşemeye karar verdiyseniz – son derece ciddi olun ve her şeyi en küçük ayrıntıya kadar düşünün. Projeyi mimar, ustabaşı veya tasarımcı şirketleri ile bu değişiklikleri yapmak en iyisidir.

 

Dekoratif Aydınlatma için 7 Süper Öneri! #Dekorasyon #Aydınlatma #DekoratifAydınlatma

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın