Diyet yapmadan kilo vermek için 10 püf nokta

Kilo vermek, ne kadar zor olsa da kilo almakta bir o kadar kolay. Peki kilo almamak için neler yapmak gerekir? Kilo vermek için nelere dikkat edilmelidir?

Kilo vermek isteyenlerin ilk başvurdukları yol diyet yapmaktır. Ancak diyet yaparak kilo vermek zorlu bir süreçtir. Diyet yapmadan da yemek yeme disiplini oluşturarak kilo verebilirsiniz. Diyet yapmadan kilo vermek için dikkat edeceğiniz 10 püf noktayı şöyle sıralayalım.

Diyet yapmadan kilo vermek için

Uyku düzeninizi sağlayın

Düzenli uyumak sağlıklı zayıflamanın temel noktasıdır. Metabolizmanız yeteri kadar dinlendiğinde kalori harcama hızınızda normale binecektir. Bu durumda hareket etmeseniz bile vücudunuz kalori yakmaya devam eder. Düzensiz ve yeteri kadar uyumadığınızda hantal bir fizyolojik yapıya sahip olacağınız için kalori yakma düzeninizde normalin altında seyreder. Bu durum çok hareket etseniz bile kilo almanıza neden olur.

Yapay şekeri hayatınızdan çıkarın

Kan şekeri düzeyinin dengelenmesinde sizin düşmanınız olan yapay şeker ( çay şekeri, yapay tatlandırıcılar ) vücudunuzda kalıcı yağların oluşmasının en temel sebebidir. Bu nedenle hayatınızdan şekeri çıkardığınızda sağlıklı bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Çay yerine yeşil çay tüketin

Türk çayı veya kaçak çay yerine yeşil çay tüketerek yağlarınızın yakım hızını artırabilirsiniz. Yeşil çayın yağ yakımına katkı verdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle tüm diyetisyenler yeşil çayı önererek daha fazla yağ yakabileceğinizi sizlere belirtirler.

Az ve çok sayıda öğün tüketin
Az ve çok sayıda öğün tüketin

Az ve çok sayıda öğün tüketin

Gün içinde tükettiğiniz öğünlerin miktarını azaltıp, öğün sayısını artırdığınızda sağlıklı beslenmiş olursunuz. Az öğün doyma hissinizi kontrol etmenizi sağlarken çok sayıda öğün tüketerek mide sindirimi ve bağırsak sindirimin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar ve kabızlık oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Kilo vermek için yavaş yemek yemelisiniz

Yemek yerken çok hızlı yiyorsanız bu durum daha fazla yemek yiyip doyma hissi oluşması için geçen zamanın uzamasına neden olacaktır. Hızlı yemek yeme sırasında psikolojik olarak lokmalar daha büyük, öğünler daha fazla seçilir. Bu nedenle daha yavaş yemek yemek, yemeği daha uzun sürelere yaymak sizin için daha avantajlı olacaktır.

Her öğüne çorba ile başlayın

Çorba içerek daha hızlı zayıflayabilirsiniz. Çorba içtiğinizde mide hacminizin bir kısmı dolacak ve yemek miktarınız otomatik olarak azalacaktır. Ayrıca öğünlerde çorba tüketmek iştahınızı dizginlemek adına da çok önemlidir. Bu nedenle her öğünden önce mutlaka çorba içmeli ve sağlıklı bir şekilde diyet yapmadan kilo vermelisiniz.

Kilo vermek için yağsız yemekler ve haşlanmış sebzeler tüketin

Yemeklerde kızartılmış et ve et ürünlerinde, kızartılmış sebzelerden uzak durmalısınız. Bunun yerine yağsız pişirilmiş veya haşlanmış yemekler tercih etmelisiniz. Yağ oranını azalttıkça yakacağınız kalori miktarı alacağınız kalori miktarından her zaman fazla olacak ve bu durum diyetsiz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Un ve Unlu mamülleri hayatınızdan çıkarın

Unlu gıdalar tek başlarına kilo alma sebebidir. Bu nedenle kesinlikle hayatınızdan çıkarılması gereklidir. Etrafınızda mutlaka ekmeği kestim ve şu kadar kilo verdim, cümlesini kuran biri olmuştur. Bu cümlenin temeli aslında karbonhidrad temeli beslenmeyi kesip sağlıklı beslenme yöntemine geçilmesidir. Unlu gıdaları hayatınızdan çıkardığınızda diyet yapmadan sağlıklı kilo vermek sizin elinizde.

Kilo vermek için bol bol su için

Su, kalori içermeyen ve temel bir gıda olduğu için bol bol su içmelisiniz. Açlık hissi oluşmasını önleyen ve uzun süreli doygunluk hissi oluşturan su ayrıca vücudun su dengesini sağlamak adına da mucizevi bir yöntemdir.

Günlük 30 dakika tempolu yürüyün

Diyet yapmadan kilo vermek için vücudunuzda yer alan yağların yakılması gereklidir. Kimyasal yakma işlemi yanında fiziksel yakma işlemi içinde günlük tempolu olarak yürüyüşler yapmanız gerekli. Tempolu 30 dakikalık yürüyüş ile diyet yapmadan zayıflayabilirsiniz.

Diyet yapmadan kilo vermek için 10 püf nokta

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın