Doğal saç bakım yağları

Kırılmış, yıpranmış saçlarınız var ve siz onlar için etkili bir saç bakım yağı mı arıyorsunuz? İşte saç bakımında etkili olan yağlar…

Doğal olan tarafının tercihi günümüzde fazlalaştı. Yeme içmeden bakım ürünlerine kadar her alanda insanlar doğal kaynaklara yöneldiler. Bitkisel saç bakımı maskeleri yapmaya karar verenlerden saç bakımı için yağlar seçimine kadar tabiatın ikramı bitkilerden faydalanma arayışı son zamanların artan eğilimidir. Saçlar için saç bakım yağları nelerdir sorusuna yanıt aramak için insanlar arayıştalar.

Kimyasal içerikli tüm ürün yelpazesi kıskacı hayatımızı çevrelemiş durumdadır. Saçların temizliği için kullanılan kremler, kuruluğunu gidermek için nemlendirici sıvılar ve bil umum kimyasal sıvı, bakım için kullanılır iken zarar verici bir hale getirmesi ile bir anda kâbus oluvermektedir.

Işıltı doğallıkta

Estetik görünümün aynası baştaki kıllardır. Saç kişiyi ön plana çıkaran en önemli bölgedir. Işıltı saçan gösterişli saçları arzulayanların kimyasallar yerine doğallığı tercih etmeleri gerekir. Canlı görünümü elde edip, kurumaktan muhafaza edeceğiniz kırılmaz saçlarınız olsun arzusunda olanların gideceği yer doğallıktır. Hacimli saçların sağlıklı görüntü vermesini doğadan sağlamanız mümkündür.

Yoğun yaşamınızın bir anını doğallığa ayırın. Güzel görünmek için kimyasallara boğulmaktan doğallığa koşun. Tabiat her şeyi eğer göre bilirsek bizlere sunmakta. Doğal yağ için en dikkat edilecek özellik ‘soğuk Pres’ olmasıdır.

Saç bakım yağları ile dökülmeye son

Saçınızın ve derisinin beslenmesine en faydalı olan yağ, tabiatın bize bahşettiği doğal bitki biberiye bitkisinden elde edilen yağdır. Maki çalı tipli ve güzel kokulu bir ağacımsı bitkidir. Soğuk veya sıcak her iklimde yetişir. Yemeklere rayiha katar. Sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Salatalarda ve et yemeklerine lezzet katar.

Soğuk pres bulacağınız biberiye yağı ile saç diplerinize parmak uçları ile yapacağınız masaj ile dökülmeyi belirgin bir şekilde azalta bilir, güçlendirebilirsiniz. Saçınız besleyecek ve canlılık kazandıracaktır. Yağlı saçlar ile en az bir saat kadar beklemeniz ve sonrasında doğal yıkama ürünleri ile yıkamanız gerekmektedir. Bir iki hafta içinde farkı göreceksiniz.

Saç köklerindeki zayıflığı giderip daha güçlü hale getirmek için biberiye yağının içerisine badem yağı ilave ederek yapacağınız masaj sayesinde elde edebilirsiniz. Badem yağının dörtte biri kadar biberiye ile karıştırmalısınız.

Doğal saç bakım yağları
Doğal saç bakım yağları

Ölüm hariç her derde deva

Zeytinyağı tam bir şifa kaynağıdır. Saçın onarılmasını ve tamirini sağlar. Saçı yumuşattığı gibi derisini de yumuşatır. Parlaklık katar ve kırılmalara son verir. Saçı güçlendirir ve saç köklerini güçlendirdiğinden saç bitirir.

Antibiyotik özelliği ile ardıç yağı saç diplerindeki cilt rahatsızlıklarını tedavi eder. İltihap sökücü özelliği ile saç ve cildi onarır. Kepeklenen cildin tamirinde ve güçlendirmesinde etkilidir.

Saç bakım yağları: saç bitiren kür

Sarımsak yağı ile zeytinyağını karıştırmalısınız. Üzerine ardıç yağı ilave ediniz. Karıştırmaya devam edin. Badem yağı ile biberiye yağını da katıp karıştırdıktan sonra kısa bir demlenme yaptırın. Karışımı sürmeden evvel iyice karıştırın. Saçınızı azar azar ıslatın ve dibine parmak uçları ile masaj yapın. En az bir saat böylece bekleyin. Bunu üç günde bir uygulayın. Sonucu görünce şaşırarak göreceksiniz. Karışımda sadece biberiye diğerlerine göre dörtte bir oranında olmalıdır.

Doğal saç bakım yağları

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın