Eski Kanepelerde Küçük Dekorasyon Değişiklikleri

Bazı zamanlar salonumuzda kahve, çay içerken gördüğümüz görüntüden çok sıkıldığımızı fark ederiz. Bir şeyleri değiştirmek istediğimizde ise kararsız kalıp ne yapacağımızı bilmediğimiz için müdahale etmeyiz. Peki, size var olan eşyalarınızla yeni bir görüntü yapabileceğinizi söylesem.

Eski Kanepelerde Küçük Dekorasyon Değişiklikleri

Yeniden Dekorasyon

Eski kanepe takımınızdan sıkılmadınız mı? Değiştirmek için neyi bekliyorsunuz? Yeni eşya almak değil eskiyi yenilemek sizi hem maddi açıdan hem de kişiselleştirilmiş görüntünün sizin eseriniz olmasından dolayı daha mutlu edecektir. Salonunuz küçük olabilir. Çok fazla eşya ile doldurmak istemiyor olabilirsiniz. Salonunuza uyum sağlayan mevcut eşyalarınızı yeni bir görüntüye kavuşturmak çok zor değil.

Eski Kanepeleri Yenilemek

Yıpranmış kumaşları yenileyerek başlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey kumaş. Renk renk, desen desen kumaşları bulabileceğiniz yerlere gidip kendinize ve salonunuza en uygun kumaşı seçmelisiniz. Daha sonra kanepe ölçülerine göre keserek kaplayabilirsiniz. Hem farklı bir görüntü hem de yenilenmiş koltuklarınıza merhaba diyebilirsiniz.

Yastıklar dekor için önem taşımaktadır. Yatık kılıflarını değiştirerek kanepelerinize yeni bir hava katabilir ve daha modern görünmesini sağlayabilirsiniz. Farklı renkte yastıklar kullanarak odanın ve kanepenin ruhunu değiştirip daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Ahşap bacaklı kanepelerinizi yenilerken mobilyalarda uygulanabilecek bir boya ile çizikleri kapatabilir ya da rengini değiştirerek yeni alınmış bir kanepe hissine kavuşabilirsiniz. Kanepelerinizin arkasında duvara çeşitli tablolar asarak hem odanın hem de kanepenin daha şık görünmesini sağlayabilir ve yeni bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca yenilediğiniz kanepelerinize uygun olarak bir orta sehpa kanepeyi daha şık hale getirmekte size yardımcı olacaktır.

Sadece bir kanepe yenilemek deyip geçmeyin. Salonumuzun ya da oturma alanımızın en büyük parçası kanepedir. Yenilendiği taktirde doğacak yeni görüntü sizi de hayrete düşürecek ve diğer alanlarınız için çalışmalara bile başlayacaksınızdır.

Küçük Dokunuşlar İle Büyük Yenilikler

Yapabileceğiniz değişikliklerin elbette sınırı yoktur. Siz her zaman size en uygun olan, sizin tarzınızı en iyi yansıtacak olan dekorasyon fikirlerini uygulamaktan çekinmeyiniz. Yeni bir dekor, yeni bir görüntü insanı mutlu eder. Bir de bunu siz kendi fikirleriniz ile tasarlarsanız yaratıcılığınızı ön plana çıkarmış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın