Ev yapımı 5 farklı saç maskesi

Ev yapımı bir saç maskesi yapmak sadece çok ucuz değil, aynı zamanda çok da kolay. Tek ihtiyacınız olan birkaç basit mutfak malzemesi.

Saçlar gündelik hayatta en fazla yıpranan uzvumuzdur. Saçlar en çok da bakım yapılırken yıpranır. Kimyasal içerikli bakım setleri, doğallıktan uzak olduğu ve içerdikleri maddeler ile saçı iyice yıpratırlar. Saç maskesi yapmak isteyenler, hem doğal hem de kolay yöntemleri tercih etmeliler. Evde saç maskesi tarifleri seçiminde doğal olanı tercih edip uygulanmalıdır.

Zeytinyağı ile saç maskesi

Zeytinyağı doğal saç maskesi, içeriğindeki bileşenlerin oluşturduğu besleyici ve yumuşatıcı özelliği ile saçlarınızı besler ve yumuşak bir hale sokar. Derinin ve saçın kuvvetini arttırır.

Bir bardak zeytinyağına iki yumurtayı iyice karıştırın. Karışımını beş dakika boyunca çırpın. Azar azar elinize aldığınız bu yumurtalı zeytinyağı içeriğini saçlarınıza yedirin. Parmak uçlarınız ile okşar gibi şefkatle masaj yaparak iyice sürün. Naylon ya da bone yardımı ile saçınızı sarmalayın. En az yirmi dakika bekleyin. Sonrasında saçınızı kimyasal içeriği olmayan doğal temizleme maddeleri ile temizleyin. Farkı göreceksiniz.

Bal ve zeytinyağı ile saç maskesi

Bal ile zeytinyağı doğanın sağladığı en büyük şifa kaynağıdır. İkisinin de tedavi edici yanlarının vardır. Bileşimlerindeki güçlerinin birleştirilmesi ile şifa dağıtıyorlar. Bir bardak zeytinyağın içine iki kaşık doğal bal katarak iyice çırpmak gerekir. İyice çırptıktan sonra bu iki şifa kaynağını azar azar saçlarımıza sürmemiz gerekir. Yedire yedire ve parmak uçları ile masaj yaparak saçlarımıza sürdükten sonra da bir bone ya da naylon gibi bir şey ile örtmemiz gerekiyor. On beş dakika kadar bekledikten sonra, saçınızı kimyasal içeriği olmayan doğal temizleme maddeleri ile temizleyin.

Saçları temizlemek ve parlak görünüm kazandırmak için

Önce saçınızı kimyasal içeriği olmayan doğal temizleme maddeleri ile yıkayın. Bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçınıza yedirin. Saçınıza iyice döküp ıslatın. Yedire yedire ve parmak uçları ile masaj yapın. On dakika kadar bekledikten sonra kimyasal içeriği olmayan doğal temizleme maddeleri ile yıkayın. Canlılığı ve parlaklığı hemen fark edeceksiniz.

EVDE KOLAYCA YAPILABİLECEK 5 FARKLI SAÇ MASKESİ
Ev yapımı 5 farklı saç maskesi

Kepeğe, kırılmaya ve dökülmeye son

Yüz gram çemen tohumunu çektirin. Çekilmiş çemen tohumlarının ununu bir gün evvelinden minerali yüksek suda ıslatıp bekletin. Macun kıvamındaki oluşumu saçınıza yedire yedire ve parmak uçları ile masaj yapın. Yarım saat kadar bekledikten sonra kimyasal içeriği olmayan doğal temizleme maddeleri ile yıkayın. Kepeğin sona erdiğini, dökülmenin ve kırılmanın bittiğini gözlemleyeceksiniz.

Yumuşak ve parlak görünüm

Yarım bardak sirkeyi bir kaşık miktarındaki ot ile iyice karıştırın. Biberiye yaprakları olabileceği gibi, mürver çiçeği de ot olarak kullanılabilir. Dul avrat ya da ısırgan otu kullanabilirsiniz. Limon kabuğu ve nane limon otu da tercih edilebilir. Saçınızın durumuna göre otu belirleyin. Kaynayan suya otu ya da otları atın. Yarım saat kaynamış suda bekletin. Kaynayan suya sirkeyi ilave edin. Ilıyınca karışımı saçlarınıza yedire yedire ve parmak uçları ile masaj yaparak sürün. On dakika sonra kimyasal içeriği olmayan doğal temizleme maddeleri ile yıkayın. Yumuşak ve parlak saç artık başınızda!

Ev yapımı 5 farklı saç maskesi

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın