Sponsorlu Bağlantılar

Evde egzersiz yaparak kilo verme

Evde egzersiz yapmak maalesef koşuşturmacadan dolayı pek mümkün olmuyor. Ne olursa olsun bütün bunları bırakıp sağlığımız için bir şeyler yapmamız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Evde egzersiz yaparak kilo vermek mümkündür, bazı yoga egzersizleri ile karın ve bel yağlarından tamamen kurtulmak zor değildir. Yoga hareketleri, kardiyovasküler, yağ yakma ve aerobik egzersizler içeren özel hareketlerdir. Doğal yoldan kilo vermenin en kolay yolu sabırla bu hareketleri yapmaktan geçer. Temel olarak kişi evinin rahatlığında, spor salonlarına para ödemeden hareketleri yapabilir ama öncesinde mutlaka bir hekime danışarak, vücudunun bu egzersizlere uygun olup olmadığını teyit etmesi gereklidir. Yoga hareketlerinin, diğer egzersizlerden bir farkı; daha önce kanın ulaşmadığı en ince damarlara bile kanın akışını sağlamaya başlamasıdır ki kan giden bölgelerde canlanma meydana gelir. Çünkü biyolojik hücrelerimiz, 2 şeyle hayatta kalabilirler, oksijen ve besin ile… İşte kanımızda bu ikisi de taşınmaktadır. Tüm hareketlerden önce 10 dakikalık bir ısınma hareketi yapın. Ayak bilekleriniz ile daireler çizin, birkaç kez oturup kalkın. Vücudu esnetin.

Evde egzersiz yaparak kilo vermenin 8 yolu

Egzersiz 1

Sırtınızı bir sandalyeye dönün ve aranızda 20 cm mesafe bırakarak, her iki elinizde sandalyeye arkadan tutunarak, oturup kalkmayı deneyin. Desteği sandalyeden alın.

Egzersiz 2

Vücudunuz ham ise biraz ısınma hareketleri yapmanız gerekli. Bacaklarınızı açık ve ellerinizde öne, yere değmeye çalışın. Bir harekette avuç içini yere dokundurun, kalkın sonra bu kez elinizin tersini yere dokundurun. Sabahları bu hareketi 10 defa yapın. Kan akışı hızlanacak ve kendinizi başlangıç için iyi hissedeceksiniz.

Egzersiz 3

Sabah iyi bir kahvaltıdan sonra, en iyi egzersiz zamanıdır. Her iki elinizi yere koyun ve karın üstü uzanın. Şimdi ellerinizin ve kollarınızın gücü ile belden destek alarak, yerden 30 cm yükselmeye çalışın. Sonra yine yere paralel olarak bir aşağı bir yukarı kollarınızdan destek alarak şınav çekin. İlk gün için 5 tane çekmeniz yeterlidir. Sonraki hafta bunu 10 tane yapın. Maksimum 20 adet şınav yeterlidir.

Egzersiz 4

Bir sandalyeye oturun, derin nefes alın ve gözlerinizi kapatın. Nefesinizi 5 saniye tutun, sonra bırakın. Nefesi akciğerden değil karından alın. Her sabah bu hareketi 10 kez yapın.

Egzersiz 5

Bir parmakla sol burun deliğinizi tutarak derin nefes alın, sonra sağ burun deliğinizi kapatıp soldan nefesi verin. Bu hareketi 5 defa yaptıktan sonra, bu kez, sağ burun deliğini kapatıp soldan nefes alın, sağ delikten verin. Bunu da 5 defa yapın. Her sabah bunu yaptığınızda, nefesinizin yani oksijenin vücuda daha iyi verilmesini sağlayacaksınız. Unutmayın ki, kan oksijen ve besin gitmeyen hiçbir yerde yağ yakamazsınız.

Egzersiz 6

Ayaklarınızı aynanın karşısında birleştirin, kollarınızı yana açın ve yumruk sıkarak bırakın, yumruk sıkma işlemini, kollar her iki yana açıkken 10 kez yapın. Sonra kolları öne alarak aynı işlemi tekrarlayın, sonra kolları yukarı alarak aynı işlemi yapın.

Egzersiz 7

Şimdi belinizi tutarak, ayna karşısında müzik eşliğinde, belinizle daire çizmeye çalışın. Önce sola 10 daire sonra sağa 10 daire çizin. Hemen akabinde kollarınızı yana doğru mümkün mertebe indirin, diğer kola geçin. Onu da yana indirin. Bu hareketi hızlı hızlı yapın.

Egzersiz 8

Düz pozisyonda durarak, ayakta iken, sol ayağınızı kaldırın. Mümkün mertebe kaldırın ve 5 saniye tutup diğer ayağı kaldırın. Her bacak için bu hareketi 10 kez yapın.

Bu egzersizleri günde 2 kez hatta 3 kez paket halinde uygularsanız, evde yağ yakma veya evde kilo verme işlemini başarabilirsiniz. Tabi yediklerinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Yapılan bir araştırmaya göre, 20 gr kızartılmış patates yediğinizde, 10 km tempolu koşmanız gerekir ki, bu besinin verdiği kaloriyi ( yükü) atabilesiniz.

 

Evde egzersiz yapmak maalesef koşuşturmacadan dolayı pek mümkün olmuyor. Ne olursa olsun bütün bunları bırakıp sağlığımız için bir şeyler yapmamız gerekir. #KiloVerme #Egzersiz #KiloVerdirenEgzersizler #Sağlık #Yoga

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın