Fesleğen ve adaçayı kürü

Fesleğen ve adaçayı nemlendiren özellikleri sayesinde, böbreklerinizi temizleyebilir, detoksifiye edebilir ve sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

Fesleğen ve adaçayı, doğal olarak böbreklerinizi detoksifiye etmek, sağlığınızı korumak ve kronik ya da dejeneratif hastalıkları önlemek için destek olarak önemlidir. Vücudunuzun doğal detoksifikasyon da böbreklerinizin düzgün çalışması ile teşvik edilir. Bunu şifalı bitkileri kullanarak yapabilirsiniz. Böbrek, karaciğer ve bağırsakları temizlemek birçok hastalığın önlemesine yardımcı olacaktır.

Doğal  fesleğen ve adaçayı karışımıyla böbrek detoksifikasyonunu öğrenmek için bu makaleyi okuyun. Bu iki aromatik bitki, doğal böbrek fonksiyonunu desteklerken, aynı zamanda diğer birçok sağlık yararı sunar.

Fesleğen ve adaçayı kürü
Fesleğen ve adaçayı kürü

Böbreklerinizi doğal olarak detoksifiye etmek neden önemlidir?

Gıda, hava, bakım ve temizlik ürünleri, su, vb. İçerisindeki kimyasal maddeler nedeniyle organlarımız toksinlerle doludur. Zamanla bu toksinler birikir ve hastalığa ek olarak rahatsızlığa neden olabilir.

Böbrekleriniz toksinleri temizlemek ve idrarla onları atmaktan sorumludur. Bununla birlikte, çok fazla çalışması gerekiyorsa, böbreklerde sıkıntıya neden olabilir ve bu nedenle zayıflayabilir .

Vücudunuzun, sağlıklı bir yaşam süresine sahip olmaları için böbreklerinizi doğal olarak detoksifiye etmesine yardımcı olmak önemlidir. Bunu dengeli bir diyetle veya nemlendirici ve detoksifiye edici özelliklere sahip doğal ilaçlar kullanarak başarabilirsiniz.

Fesleğen

Fesleğen, lezzetli soslar, salatalar ve makarna yemekleri hazırlamak için kullanabileceğiniz aromatik bir bitkidir. Ayrıca, bu bitki B1 vitamini, E vitamini, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller bakımından zengindir. Fesleğen ayrıca antioksidanlar ve lifler içerir.

Sonuçta, fesleğen sindirim ve rahatlama ile yardımcı özellikli tıbbi bir ilaçtır. Bu yüzden ondan bir özü çıkarmak veya baharat olarak kullanmak için bu bitkiyi kullanabilirsiniz. Böbreklerinize gelince, fesleğen potasyum içeriği sayesinde çok etkilidir. Ayrıca, salgılanan idrar miktarını artırarak sıvıların ve toksinlerin yok edilmesini de teşvik eder.

Genel olarak, bu bitki böbrek sağlığını iyileştirir ve ayrıca böbrek taşlarının parçalanmasına yardımcı olur. Bu nedenle, kolik için duyarlı olan insanlar fesleğen ile bunu önlemeye yardımcı olabilir.

Fesleğen ve adaçayı kürü
Fesleğen ve adaçayı kürü

Adaçayı

Adaçayı, ismini Latince “kür” kelimesine borçlu olan tıbbi bir bitkidir. Bu anlamda, adın kendisi bu bitkinin içerdiği sağlık özelliklerini gösterir!

Her şeyden önce, solunum ve sindirim hastalıklarını tedavi etmek için harika bir bitkidir. Bu aromatik bitki ayrıca nem emici ve arındırıcı özellikleri sayesinde böbrekleri temizlemek için mükemmeldir.

Belli bir süre tüketerek, sıvıları çıkararak böbrek detoksifikasyonunu teşvik edebilirsiniz. Bu bitki aynı zamanda şişme, iltihaplanma ve ödemle de savaşır.

Fesleğen ve adaçayı karışımı

Malzemeler

 • 10 adet taze fesleğen yaprağı (15 g)
 • 5 adet taze adaçayı yaprağı (8 g)
 • 1 su bardağı su (200 ml)
 • 1 çorba kaşığı bal (25 g)

Fesleğen ve adaçayı hazırlanışı

Bu ilacı hazırlamak için taze otları kullanmalısınız. Bu şekilde onların tüm faydalı özelliklerini içerdiklerinden emin olabilirsiniz.

Bu karışımı yapmak için sadece fesleğen ve ada çayı yapraklarını bir blender da içinde öğütmeniz ve ardından suyla karıştırmanız gerekir.

Suyla karıştırdıktan sonra, tatlandırmak için bal ekleyin.

Fesleğen ve adaçayı nasıl kullanılır?

 • Bu ilaçtan faydalanmak ve toksinleri böbreklerden atmak için, kahvaltıdan en az 30 dakika önce için.
 • Her sabah taze olarak tüketin.
 • Bu çözümü düzenli olarak kullanabilirsiniz, ancak bunu en az bir hafta boyunca tüketin.
 • Bir hastalığınız varsa veya ilaç kullanıyorsanız, tıbbi gözetim altında kullanmanız gerekir.

Ek öneri

 • Bu temizlikten en iyi şekilde yararlanmak için, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:
 • Yemeklerin dışında ve özellikle de karışımı içtiğiniz zamanlarda günde en az 6 – 8 bardak su için.
 • Kullandığınız süt ve tuz miktarını sınırlandırın.
 • Yediğiniz çiğ sebze miktarını artırın ve her öğünde yemeye çalışın.
 • Metabolizmanızı hızlandırmak ve yeterince ter attığınızdan emin olmak için egzersiz yapın. Bu, böbrek fonksiyonunu destekler.
 • Böbreklerinizin etrafındaki alanı (bel ve bel altı kısmı) sıcak tutun, çünkü bu organlar soğuğa karşı çok hassastır.
Fesleğen ve adaçayı kürü

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın