Gıdıyı Yok Etmek İçin Egzersizler

Sık sık fotoğraf çekiyor musunuz? Peki ya selfie? Onları seviyor musun? Onlardan nefret mi ediyorsun? Onlardan nefret etmenin sebebi çılgın çifte çene mi? İyi haber şu ki, yalnız değilsin. Çifte çene ile “acı çeken” birçok insan var. Ameliyatsız ve tonlarca para harcamadan çifte çeneden kurtulabileceğiniz. Gelin nasıl kurtulacağımıza hep birlikte bir göz atalım.

Günde sadece birkaç dakika ayırarak çene ve boyun kaslarınızı güçlendirebilir ve bu sayede gıdıyı yok edebilirsiniz. Peki nedir bu egzersizler?

Sık sık fotoğraf çekiyor musunuz? Peki ya selfie? Onları seviyor musun? Onlardan nefret mi ediyorsun? Onlardan nefret etmenin sebebi çılgın çifte çene mi? İyi haber şu ki, yalnız değilsin. Çifte çene ile “acı çeken” birçok insan var.
Ameliyatsız ve tonlarca para harcamadan gıdıyı yok edebilirsiniz. Gelin nasıl kurtulacağımıza hep birlikte bir göz atalım.

Gıdıyı yok etmek için egzersiz yolu

Gıdıdan kurtulmanın iki yolu vardır. Biri egzersiz, diğeri ise belli yiyecekler ve masajlarla. İlk önce egzersizlere bir bakalım. Basittirler çenenizi, boynunuzu ve çene kaslarınızı güçlendirirken problemi ortadan kaldırmanıza yardımcı olurlar.
Uygun bulduğunuz her zaman, aşağıdaki egzersizleri her gün gerçekleştirebilirsiniz. Her egzersizden önce ve sonra çenenizi ve ağız kaslarınızı gevşetdiğinizden emin olun. Ağzınızı nazikçe açıp kapatarak, çeneyi gevşetecek şekilde yapabilirsiniz.

Pota
Çene egzersizlerinin en basitiyle başlayalım. Ağzınızı mümkün olduğunca geniş açın ve alt dudağınızı içeri doğru bükün. Çekin, çene ileri, ağzını kapat. Her adımının yavaş olduğundan emin olun. Bu çene kaslarınızı çalıştırmanızı sağlar.

Yapıştır
İleriye bak ve ağzını aç. Şimdi, dilini yavaşça salla, bunu yaptığınızda beşe kadar say. Mümkün olduğunca uzandıktan sonra, dili tekrar ağzına getirin ve bunu yaparken beşe kadar sayarak. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Öpücük
Bir öpücük gibi geliyor ve aslında öyle. Böylece korkunç çift çeneden kurtulurken sevişme becerilerini geliştireceksin. Bana bir galibiyet gibi geliyor. Sağ? Bu egzersizi gerçekleştirmek için başınızı yukarı doğru eğin, dudaklarınızı uzatın ve öpücük hareketini hayal edin. Boyun kaslarını çalıştıran basit ve çok etkili bir egzersiz.

Burnuna dokunun
Gerçekte burnuna dokunmayacaksın. Ama sen en iyi çabanı vereceksin. Egzersiz dilinizi yapıştırarak başlar. Burnunuza dilinizle ulaşmaya çalışın. Daha etkili hale getirmek için, çenenizin altına bir parmak koyun ve kaslarınızı hissetmenize izin verin.

Sadece çene
Bu başka bir basit alıştırmadır: tek yapmanız gereken bakmaktır. Ancak, önce başınızı geriye eğmeli ve tavana bakmalısınız. Çene altı alanınızı germek için alt çenenizi öne doğru itin. Çeneyi bu konumda tutarken 10’a kadar sayın ve sonra gevşeyin ve nötr bir konuma geri dönün. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Direnç

Eminim şu an direnişin ne olduğunu biliyorsun. Bu, nesnelerin üzerine baskı ve direnç koyan zıt yönlerde itme ve çekme işlemidir. Bu egzersiz için, her iki yumruğu da çenenizin altına yerleştirin. Yumruklarınız gerekli direnci sağlarken çenenizle aşağı itin. Beş saniye bekleyin ve bırakın. İstediğiniz kadar tekrarlayın.

Çeneye tokat
İleriye dönük olarak egzersize başlayın. Alt çenenizi dikkatlice elinizin arkasına doğru katlayın. Çok dikkatli olun – kendinize çok sert veya yumuşak olmayın! Kendini tokatlamak garip geliyor, ama gerçekten yardımcı oluyor. Yaklaşık 30 saniye için kendini tokat

Mükemmel oval
Tanıdığım herkes mükemmel şekilli bir yüz istiyor. Ve bu mükemmel şekil oval şekilli yüzdür. Ama bunu nasıl yapabilirsin? Eh, yüzünü oval olarak eğiterek. Bu egzersiz için başınızı bir tarafa çevirin. Aynı zamanda çenenizi öne doğru itin. Bu noktada boyun kaslarınızın ve çenenizin uzamasını hissedeceksiniz. Bu pozisyonu birkaç dakika tutun ve sonra başınızı ters yönde çevirin.

Boyun rulosu
Ayakta durun ve çenenizi göğsünüze doğru bırakın. Yavaş bir hareketle başınızı sola döndürün. Beşe kadar sayarken pozisyonu tutun. Başka bir yavaş hareketle çenenizi göğsünüze geri getirin. Şimdi, sağa dönün, yine beşe kadar sayın. 45 saniye boyunca tekrarlayın.

Çene rotasyon
Boynuna çok benzer, ama fark, sola doğru hareket ettiğinizde durmak yerine, tam bir çember yapmaktır. Not: Eğer tam bir daire yapamıyorsanız, o zaman sadece boyun rulo alıştırması yapın.

Dişler üzerinde dil

Durun ya da oturun, önemli değil ama sırtınızı dik tutun. Şimdi, ağzını aç. Bu, çift çenenizi de ortadan kaldırmanın yanı sıra ısırmanızı geliştirmeye yardımcı olacak bir uygulamadır. Dilinizin ucunu alt diş sırasının içine doğru bastırın. Ağzınızı kullanarak nefes verin ve ekshalasyon yaparken, o “ahhhhh” sesini yapmaya çalışın. Egzersizi bir dakika kadar tekrarlayın, rahatlayın ve bir dakika daha yapın.

İç ve dış
Elinizi çenenize yerleştirin, ancak “V” şekli oluşturmaya çalışın. Başparmağınızı bir tarafa, diğer parmaklarınızı diğer tarafa yerleştirerek yapabilirsiniz. Başparmağınız ve işaret parmağınız aynı taraftaki zıt taraftadır, diğer parmaklar ise çene çizgisine daha fazla geri dönmelidir.
Elinizi yerinde tutun ve sadece boyun ve kafa kullanarak ileriye doğru bastırmaya çalışın. Bu pozisyonu 30 saniye basılı tutun, rahatlayın ve iki kez daha tekrarlayın.

Yalancı
Yatağın ucunda yatağın ucunda asılı olan bir yatağa uzan. Kafanı yukarı kaldır ve göğsüne doğru. Sırtını ve omuzlarını yatağa yaslan. Konumu 10 saniye basılı tutun ve ardından yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün. İki kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Gıdıyı yok etmek için beslenme nasıl olmalıdır?

Diyelim ki burada düz bir şeyler olsun, sadece belirli yiyecekler yemek yardımcı olmaz. Ancak, yardım için bazı ve mesaj için kullanabileceğiniz bazı vardır.

Şekersiz sakız
Hayır, tüm şekersiz sakız paketini çiğnemeye gerek yok. Ve hayır, çenenizi boynunuza yapıştırabileceğiniz için çikletinize masaj yapamazsınız. Ancak, yapabileceğiniz şey bir parça şekersiz sakız çiğnemek; sakız tüm yüz kaslarınızı çalıştırır.

Kakao yağı
Kakao yağı cildinizin elastikiyetini artırır, çift çenenin ortadan kaldırılmasında önemli bir bileşen. Bir çorba kaşığı kakao yağı ısıtın ve sonra boynunuza ve çenenize masaj yapmak için kullanın. Günde iki kez birkaç dakika masaj yapın. Sabahları banyo ve duş almadan önce ve geceleri yatağa gitmeden önce boynunuza ve çenenize masaj yapın.

Buğday tohumu yağı
Boynunuza masaj yapmak için kullanabileceğiniz başka bir bileşen de buğday tohumu yağıdır. Aradaki fark, günde sadece bir kere – yani yatmadan önceki akşam – mesajdır. Boyun kısmından masaj yapın ve ardından 15 dakika boyunca yukarı doğru hareket edin. Yağı cildinize bırakın, böylece gece boyunca cilde nüfuz edebilir.

Gıdıyı yok etmek için yumurta beyazı
İki yumurta akı, bal bir çorba kaşığı, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı süt kullanarak bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Maksimum fayda sağlamak için nane uçucu yağını bile ekleyebilirsiniz. Maskeyi, çene ve boyun bölgenize uygulayın ve 30 dakika boyunca orada kalmasına izin verin. Yüzünüzü yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Sonuçları görene kadar günde bir kez tekrarlayın.

Süt
Süt, çene etrafındaki kasları ve cildi yumuşatmanıza yardımcı olur. Ek olarak, süt cildinizi besler ve yumuşatır. Çenenize biraz süt sürün ve daha sonra bölgeye birkaç dakika masaj yapın. Ilık suyla yıkayın ve günde 3 kez tekrarlayın.

Gıdıyı yok etmek için yeşil çay
Şimdiye kadar bilmiyorsanız, yeşil çay tüketebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden biridir. Antioksidanlar ve sağlıklı besinler açısından zengin, yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır ve cildinizi sağlıklı tutar. Ancak en önemli husus, serbest radikalleri ortadan kaldırmasıdır. Bu yaşlanma sürecini yavaşlatır, cildin elastikiyetini artırır ve bu çift çeneye dikkat eder. Yani, günde birkaç bardak yeşil çay içmek.

Gıdıyı Yok Etmek İçin Egzersizler

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın