Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

İnsanlar ve tabi ki de özellikle kadınlar güzel olmak ister ve bunun için çalışır. Ancak bazen bazı detaylar çok göze batabiliyor ve güzelliğe gölge düşürebiliyor. Göz altı torbaları da bu detaylar arasındadır. İnsanlar ile iletişim kurarken, gözler her zaman en ön plandadır. Bu yüzden göz altında oluşabilecek şişlikler ve torbalar güzelliğe gölge düşürebilmektedir.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur ?
Göz Altı Torbaları Neden Oluşur ?

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Göz altında oluşan hafif şişliklere verilen isimdir göz altı torbaları. Bir şeyi tedavi etmek veya gidermek istersek mutlaka sebebine ve kaynağına bakmak gerekir. Göz altı torbaları neden oluşur sorusunun pek çok cevabı bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse;

  • Hava değişiklikleri pek çok kişi üzerinde belli belirsiz etkiler göstermektedir. Bu etkilerden birisi de göz altı torbalarının oluşmasıdır.
  • Hormon düzeylerinde oluşan artışlarda göz altı torbalarının oluşmasına davetiye çıkarabilmektedir.
  • Tüketilen gıdalarda göz altı torbalarının oluşma nedenleri arasındadır. Tuzlu gıdaların fazla tüketilmesi durumunda göz altı torbaları görülebilmektedir.
  • En başta gelen nedenlerden birisi de yeterli düzeyde uyku uyuyamamak, gündelik hayatta fazla stres yapmak ve yorgunluktur.
  • Bunlar dışında birde kalıtsal olarak göz altı torbalarının oluşma riski vardır. Kalıtsal özelliklerden ötürü oluşan göz altı torbaları genelde 25-30 yaş aralığında görülmeye başlanır.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz altı torbaları nasıl geçer sorusunun cevabı basittir aslında. Fazla bir zorluğu yoktur. Bazı yöntemler ile torbalardan kurtulmak mümkündür.

Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  1. Soğuk kompres ile torbalardan kurtulmak mümkündür. Bunun için bir bezi soğuk su ile ıslatıp 15 dakika kadar göz altı ve çevresine sürmek yeterli olur.
  2. Uyku düzenine dikkat edilmeli ve yeterince uyumak gerekir. Günlük en az 7 saat uyumak oluşan torbaların yok olmasını sağlar.
  3. Uyurken başı mümkün mertebe dik tutmak iyi olacaktır. Bunun için ekstra yastık kullanmak iyi olabilir.
  4. Alerjisi olan kişilerin, alerjenlerden mümkün mertebe uzak durması gerekir.
  5. Bu tür evde uygulanabilecek yöntemler yeterli olmadı ise, tıbbi ve cerrahi çözüm yolları da mümkündür.
Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın