Sponsorlu Bağlantılar

Güneş lekelerine karşı 5 etkili çözüm

Güneş lekeleri, oldukça can sıkıcıdır. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, cildimizde güneş yanıklarına ve güneş lekelerine neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğumuz güneşin altında fazla kaldığımızda vücudumuzun farklı yerlerinde boy gösteren çeşitli büyüklüklerdeki kahverenginin tonlarında lekelerden şikayet ederiz. Yaşımız gençken bu lekelerden kurtulmak çok daha kolay. Vücudun doğal kendini yenileme seyriyle paralel bir şekilde ortadan kaybolur, yaşımız ilerledikçe doğal döngü yetersiz kalmaya başlar ve güneş lekeleri derdinden kurtulmak da zorlaşır. Öğreneceğiniz bu yepyeni 5 yöntem ile güneş lekesi nasıl çıkar konusunda endişeniz kalmayacak.

Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin

Hakkında sıkça tartışılan, östrojen hormonunu artırması, kıl köklerini güçlendirmesi gibi yan etkiler. Zararları konusunda bir türlü kesin bir kanıya varılamayan güneş kremlerinizi her birkaç saatte bir yenilemeye ve terleme, yüzme gibi durumlarda kreminizi tazelemeyi unutmayın. Dilerseniz piyasada kolayca bulabileceğiniz suya dayanıklı güneş koruyucu kremlerle bu dertten de kurtulabilirsiniz. Güneşin altında saatlerce kalsanız da terledim, ıslandım kremim aktı gibi düşünceleri dert etmekten kurtulabilirsiniz.

Hücre yenileyici kremler güneş lekeleri çözümü mü?

Cildiniz kendini düzenli olarak zaten yeniler. Ama geliştirilmiş bazı kremler bu döngüyü hızlandırarak hücrelerinizin daha kolay ve sık aralıklarla kendilerini yenilemesini sağlarlar. Böylece yeni bir deri tabakasına da kolayca ulaşırsınız. Deriniz yenilendikçe ise cilt yüzeyindeki güneş lekeleri sorunundan kurtulmaya başlarsınız. Ancak bu kremler güneş ışığı altında farklı lekelenmelere sebep olabilecekleri için kullanılma periyotları gece olmalıdır. Hem de gece 23.00 ile 03.00 saatleri arasındaki zaman vücudun kendini yenilemesini sağlayan hormonların yoğun olarak salgılandığı zaman dilimi olduğu için kreminizin etkisi vücudunuzda daha belirgin olacaktır.

Kimyasal peeling ile güneş lekeleri nasıl çıkar?
Kimyasal peeling ile güneş lekeleri nasıl çıkar?

Kimyasal peeling ile güneş lekeleri nasıl çıkar?

Bir çoğumuz peeling özellikli kozmetik ürünler kullanıyoruz. Aslında parmaklarımızla biraz baskı oluşturarak yüzümüzü yıkamamız, banyo süngeriyle yüzümüzü temizlememiz, sabunla cildimizi temizlememiz de cilt yüzeyinde baskıya sebep olduğu için peeling olarak adlandırılabilir ancak baskı derecesi yeterince fazla olmadığı için lekeleri gidermek için etkili bir çözüm olamaz. Eğer hassas bilt cilt tipine, çok koyu bir ten rengine sahip değilseniz meyve asitleri kullanılarak uygulanan kimyasal peeling uygulaması sayesinde sadece tek bir seansta aşırı derecede derin olmayan güneş lekelerinizde kolayca, ağrı sızı çekmeden kurtulabilirsiniz.

Güneş lekeleri çözümü olarak mezoterapi

Özellikle leke tedavisi için hazırlanan özel mezoterapi sıvıları sayesinde birkaç seansla cildinizdeki lekeleri hedef alan ve sizi kesin sonuçlara götürecek bir aşamadan geçip sorunlarınızdan tamamıyla kurtulabilirsiniz.

Lazer tedavisi

Güneş lekerinin koyu olması sebebiyle eğer siz de açık renk cilt tonuna sahipseniz oldukça şanslısınız. Kısa vadede yavaş sonuçlar elde edeceğiniz çözümler yerine ten renginizin açıklığına, güneş lekelerinizin koyuluğuna bağlı olarak birkaç seansla lekelerinizde ağrı ve acı hissetmeden tamamıyla kurtulabileceğiniz bir çözüm lazer. Uzmanlara göre güneş lekeleri için en profesyonel çözüm olma özelliği taşıyor. Yararlanmak isteyen koyu renk tonuna sahip tenlilerde uygulanabilecek lazerle güneş lekelerinden kurtulma operasyonunu ise herkesin yapamayacağını, mutlaka doktorunuzu seçerken hassas davranmanız gerektiğinizi ve uzmanınızın bu konuda çok dikkatli olmasının oldukça önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Siz de güneş lekelerinizden son derece şikayetçiyseniz ancak nasıl kurtulacağınızı bilemiyorsanız, bu tavsiyeler sayesinde size en uygun olan çözüm yöntemini kullanarak lekelerinizden yönteme bağlı olarak uzun vadede, kısa dönemde ya da belki tek seferde kurtulabilirsiniz. Ama eninde sonunda kurtulursunuz. Önemli olan kritik noktalara dikkat etmeniz ve cildinizin hassasiyetine, rengine en uygun yöntemi tercih etmek.

Güneş lekeleri, oldukça can sıkıcıdır. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, cildimizde güneş yanıklarına ve güneş lekelerine neden olabilir. #CiltBakımı #GüneşLekesi #GüneşYanığı #Peeling

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın