Sponsorlu Bağlantılar

Her Gece Uyumadan Önce Yapmanız Gereken 10 Güzellik Alışkanlığı!

Sponsorlu Bağlantılar

Her Gece Uyumadan Önce Yapmanız Gereken 10 Güzellik Alışkanlığı!

Bir çok gün, deri çeşitli etkilere maruz kalır, bunların çoğu tehlikeli olan kimyasallar, toksinler, kirlilik, ve UV ışınları da dahil deri, kalitesini düşürür. Sonuç olarak, cildin cansız, kuru ve zamanla ilerleyen çizgiler, kırışıklıklar ve koyu lekeler ile kaplı hasarları olur. Ancak, bu sorunları önlemek istiyorsanız, geceleri cildinize iyi bakmanız, yeniden canlandırmanız ve ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamanız gerekir.

Sabahları sağlıklı, parlak ve gençleşmiş bir cilde, kusurları olmayan ve daha az leke bırakacaksınız.

1. Makyajınızı Çıkarın

Her gece uyumadan önce makyajınızı çıkarmalısınız, çünkü yüzünüzde bırakırsanız, yüz gözeneklerini tıkar, bu da sivilce, koyu lekeler ve hasarlı cildin ortaya çıkmasının sebebidir. Bu nedenle, yüzü iyice temizleyin, makyajı çıkarın ve yatmadan önce nemlendirici gece kremi uygulayın.

2. Toner Kullanın

Yüzün temizliği için bir toner kullanın, çünkü cildin pH seviyesini koruyacaktır ve aynı zamanda bakteri ve diğer mikroorganizmalarla savaşacaktır. Cilt tipinize uygun bir toner seçin, hoş bir toner satın alın ve yatmadan önce yüzünüzü ve boynunuzu silin. Bu şekilde, cildiniz temiz ve nemlendirilmiş olacaktır.

3. Göz Kremi Kullanın

Yaşlanmanın ilk belirtileri göz çevresindeki bölgede ortaya çıkmaya başlar. Göz kremi, bölgeyi nemlendirip yumuşatmak, koyu halkaları gevşetmek, kırışıklıkları azaltmak ve böylece gözünüzün etrafındaki cildi sıkılaştırmak için uygulamanız gerekir.

4. İpek Yastık Kılıflarını ve Çarşaflarını Kullanın

İpek yastık kılıflarını ve çarşaflarını kullanmanız gerekir, çünkü bunlar saçların yanı sıra cilt üzerinde de çok hassastır. İpek, cildi gençleştirecek ve güzelliğini koruyacak 18 temel amino aside ve birçok doğal proteine ​​sahiptir. İpek ayrıca saçlarınızı karışmaya ve düğümlenmeye karşı koruyacak.

5. Ortam Nemlendirici Kullanın

Nemlendiriciyi açmanız gerekir, çünkü yatak odanızdaki havayı nemlendirir ve aynı zamanda cildinizin kurumasını ve çatlamasını da önler. 

6. El Kremi Kullanın

Yatmadan önce el kremini uygulamanız gerekir, çünkü elinizi nemlendirir ve sabahları güzel görünmesini sağlar. Ellerinizi ılık su ve biraz yumuşak sabunla yıkayınız, pamuklu havluyla kurulayınız ve el kremi sürünüz.

7. Saçlarınızı Bağlayın

Uyurken, saçlarınızın her zaman bağlı olduğundan emin olun ve bu şekilde karışmaktan kaçınacaksınız. Bununla birlikte, en büyük yararı, saçların yağları ve kiri ile temasın bir sonucu olarak ortaya çıkan sivilceler ve akne çatlaklarını önlemenizdir.

8. Ayaklarınızı Yıkayıp Kurulayın

Yatmadan önce ayaklarınızı yıkayın ve kurulayın. Daha sonra, üzerine yağlı jöle nemlendirici ayak kremi uygulayın. Ayakları nazikçe, özellikle de pürüzlü yerlerine masaj yapın ve bu şekilde onları yumuşatın. 

Her Gece Uyumadan Önce Yapmanız Gereken 10 Güzellik Alışkanlığı!

9. Dişlerinizi Fırçalayın

Çocuklar bunu zaten biliyorlar, bu yüzden yetişkinler bunu asla unutmamalıdır: Yatağa gitmeden önce dişleri fırçalamak şarttır. Böylelikle mikroplardan ve sabahları kötü nefesten kurtulmuş oluruz.

10. GÜZELLİK UYKU SİZİN

Her gece en az 7-8 saat uyuduğunuzdan emin olmalısınız. Bu şekilde, hücrelerin büyümesini ve gençleşmesini teşvik edeceksiniz. Uyku cildi canlandırır ve kırışıklıkları, koyu halkaları, ince çizgileri ve donuk bir cildi önler.

Buna ek olarak, telefonu yatak odanızın dışına bırakmalı, TV’yi kapatmalı, güzel, sıcak ve rahatlatıcı bir banyonun keyfini çıkarmalı ve iyi bir gece uykusunun tadını çıkarmalısınız. Bu 10 güzellik ipucunu düzenli olarak uygularsanız, çok yakında saçlarınızda ve cildinizde önemli gelişmeler farkedeceksiniz!

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın