İstenmeyen tüyler için doğal çözümler

İstenmeyen tüyler birçok kadının sorunlardan biridir. Özellik yüz, ayaklar ve sırt gibi vücudun görünen bölgelerde çok can sıkıcı olabilir.

İstenmeyen tüyler özellikle kadınların ortak sorunlarının başında gelir. Gerek yüzümüzdeki olsun gerekse özel bölgelerimizde olsun, kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurulan bir sorundur istenmeyen tüyler. Peki, istenmeyen tüylerle nasıl baş edebiliriz? Eminim birçoğumuzun bildiği pek çok yöntem vardır. Fakat önemli olan geçici değil kalıcı çözümler üretebilmektir. Tamda bu noktada bizlerde sizlere istenmeyen tüylere karşı doğal çözüm önerilerinde bulanacağız. Bu doğal çözümlerle istemeyen tüylerinizin zamanla sizi terk ettiğini göreceksiniz. Sözü fazla uzatmadan dilerseniz hemen önerilerimize geçelim.

İstenmeyen tüyler için zerdeçal maskesi

Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı zerdeçal
  • 1 Adet yumurtanın beyazı
  • Yarım yemek kaşığı şeker

Uygulanışı: istenmeyen tüylerden kurtulmak için ilk olarak uygun bir kap alıyoruz. 1 yemek kaşığı zerdeçalı kabın içersine alıyoruz. Daha sonra yumurtanın akını ve şekeri de ilave ediyoruz. Bütün malzemeleri macun kıvamına gelecek şekilde karıştırıyoruz. Oldukça pratik olan bu karışımı yüzümüzde tüylenme olan bölgelere sürüyoruz. Maskeyi kuruyana kadar yüzünüzde bekletin. Kuruduktan sonra maskeyi soyarak temizleyin. Soyamıyorsanız suyla da temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulamanızı öneriyoruz. Düzenli uygulamada istenmeyen tüylerde azalma olduğunu göreceksiniz.( zerdeçala karşı herhangi bir alerjiniz varsa kullanmayınız.)

Limon

İstenmeyen tüylere karşı etkili olan bir diğer yöntem ise limon mucizesidir. Bu karışım daha çok epilasyon sonrası uygulanması gereken bir maskedir. Tüylerin tekrar çıkma dönemlerinde azalmasına ve incelmesine etki edecektir. Ayrıca limonun içersindeki asidik etki sayesinde ağda sonrasında uyguladığınızda cildinizde kararmalara karşı etkili olacağını göreceksiniz.

İstenmeyen tüylere doğal çözümler
İstenmeyen tüylere doğal çözümler

Malzemeler:

  • 1 Adet limon
  • 2 Çay kaşığı tuz

Uygulanışı: Sadece 2 malzeme ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün. Öncelikle limonu bir kaba sıkıyoruz. 2 çay kaşığı tuzu ekleyip birlikte karıştırıyoruz. Karışımı bir pamuk yardımı ile tüylerin alındığı bölgeye sürüyoruz. Maskeyi eğer yüz bölgesinde ve diğer hassas bölgelerde uygulayacak isek en fazla 15 dakika bekletiyoruz. Bacaklarınızda ise 2 saat kadar bekletebilirsiniz. 3 epilasyon dönemi geçirdikten sonra etkiyi görmeye başlayacaksınız. Her ağda yapımı sonunda uygulamanız gerekir. Böylelikle kıl kökleriniz de zayıflama olacak ve istenmeyen tüylere veda etmiş olacaksınız. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşmanız dileği ile hoşça kalın.

İstenmeyen tüyler için doğal çözümler

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın