Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı Kilo Vermenin 4 Mucizevi Yolu!

Dünya üzerinde kilo problemi yaşamayan kadın yok denecek kadar azdır. Kimi kilo vermeye çalışırken kimisi almaya çalışır. Yemeklerimizin güzelliği ve mutfağımızın zenginliği sayesinde ülke olarak yemek yemeği sever ve çoğu zaman da yediklerimizin güzel görüntülerine aldanıp vücudumuzu düşünmeyiz. Zeytinyağlı sarmalar, kebaplar, İskenderler, börekler... Bu besinler hepimizin gözbebeği olsa da bir süre sonra ''göbeğimiz'' olmaya başlarlar. Aklımız başımıza geldiğinde ise oturup internetin başına ; '' 1 ayda 10 kilo verdiren diyetler '' başlığı altındaki tüm linklere tıklayıp, aceleci bir ruhla koyuluruz işe ancak bu arayış fazla uzun süremeyecek ve hüsranla sonuçlanacaktır. 1 ayda verilen o 10 kilo hem misliyle geri dönecek hem de bizi sağlığımızdan edecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalıcı Kilo Vermenin 4 Mucizevi Yolu!

Dünya üzerinde kilo problemi yaşamayan kadın yok denecek kadar azdır. Kimi kilo vermeye çalışırken kimisi almaya çalışır. Yemeklerimizin güzelliği ve mutfağımızın zenginliği sayesinde ülke olarak yemek yemeği sever ve çoğu zaman da yediklerimizin güzel görüntülerine aldanıp vücudumuzu düşünmeyiz. Zeytinyağlı sarmalar, kebaplar, İskenderler, börekler… Bu besinler hepimizin gözbebeği olsa da bir süre sonra ”göbeğimiz” olmaya başlarlar. Aklımız başımıza geldiğinde ise oturup internetin başına ; ” 1 ayda 10 kilo verdiren diyetler ” başlığı altındaki tüm linklere tıklayıp, aceleci bir ruhla koyuluruz işe ancak bu arayış fazla uzun süremeyecek ve hüsranla sonuçlanacaktır. 1 ayda verilen o 10 kilo hem misliyle geri dönecek hem de bizi sağlığımızdan edecektir. Peki, bizde böyle lezzetli yemekler varken nasıl kilo vereceğiz? Hadi verdik diyelim, geri almayacağımız garanti mi? İşte bu soruların yanıtını sizlere 4 madde halinde veriyoruz! İşte kalıcı olarak kilo verdiren 4 mucizevî yol:

 

1- Düzenli egzersiz

Şimdi diyeceksiniz ki :” İyi de biz zaten bunu biliyoruz!” . Ama bilmek yetmiyor icraat lazım. Bu yüzden size egzersiz yapmanın da kısa yollarından bahsedeceğim. Aslında en güzel egzersiz yürüyüştür fakat benim gibi her zaman evden çıkmaya fırsatı olmayanların evde yapabileceği birçok egzersiz mevcut. Ama bu egzersizlerin yararlı olabilmesi için en az 15 dakika ve her gün aynı saatte yapılması gerekmektedir. Unutmayın! Mutfakta yemek yaparken kendinize ayıracağınız 15 dakikalık bir ara sizi ömürlük sonuçlara götürebilir.

 

2- Dengeli beslenme

Dengeli beslenme diyince aklınıza hemen otlar yemek, aç kalmak gelmesin. Dengeli beslenmenin asıl yöntemi; her gün yediğimiz şeyleri biraz daha az miktarda ve yine aynı saatlerde yemektir. Ve beyaz ekmeği tamamen hayatımızdan çıkarmak da yine beslenme dengemizi düzenleyecektir. Beyaz ekmek bilinenin aksine bizi doyurmaz daha çabuk acıkmamıza neden olur. Ekmeği bir anda kesemeyenler için önerim, çavdar ekmeği ile yola devam etmektir.

 

3- Yoğurtlu karışımlar

Evet yoğurdun sindirim sistemine olan faydalarını bilmeyen yoktur. Ama bunun yanında yoğurdun yağ yakıcı özelliği de bulunmaktadır. Hazırda satılan meyveli yoğurtlardan ziyade evinizde yoğurt içine doğrayacağınız; Nar, portakal, kayısı gibi meyveler size daha faydalı olacaktır. Bu yoğurtlu karışımları gece yatmadan önce bir kâse yiyerek yağlarınızın kalıcı olarak erimesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

4- Uyku düzeni

Uykuyla kilo ne alaka demeyin! Uyku düzenimiz hem madden hem de manen bizi etkilemektedir. O günün ilk ışıklarını alan bir insanla öğlene kadar yatan bir insan sizce aynı olur mu? Gece yatmadan tarçınlı süt içmeniz, hem uykunuzu düzene sokacak hem de yağlarınızı yavaş yavaş yakacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın