Karanfilin faydaları nelerdir?

Karanfilin faydaları ve karanfil suyu bakın neye iyi geliyormuş. Prof. İbrahim Saraçoğlu karanfilin faydalarını anlatıyor.

Karanfilin faydaları son zamanlarda oldukça merak edilen ve araştırılan bir konu haline gelmiştir. Karanfil bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirime yardımcı olur, kansere karşı savaşır, ağız hastalıklarının tedavisi ve şeker hastalığının kontrolü olmak üzere bir çok faydası vardır. Karanfilin faydaları saymakla bitmez yani tam bir şifa kaynağıdır.

Karanfil kürü

Sabah kahvaltısından 1 saat sonra 7-8 adet karanfil 2 yudum suyla çiğnemeden yutulur. Aynı gün akşam yemeğinden 2 saat önce 7-8 adet karanfil 2 yudum suyla çiğnemeden yutulur.

Bu küre en fazla 1 hafta devam edilir. Kullanılacak karanfillerin yutmadan önce ortadan ikiye bölünüp suyla yutmak daha etkilidir.

Karanfilin faydaları ve karanfil suyu bakın neye iyi geliyormuş. Prof. İbrahim Saraçoğlu karanfilin faydalarını anlatıyor. #ŞifalıBitkiler #BitkiselKür #İbrahimSaraçoğlu #Karanfil #KaranfilinFaydaları #KaranfilNeyeİyiGelir
loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın