Kefir maskesi ile cilt bakımı

Cilt bakımı dediğimizde ilk yüzümüzü düşünürüz.Her evde bulunması basit olan kefirin yüzümüze getireceği güzellikler ve onarımdan bahsediyoruz.

Cilt Bakımı

Yüzün derisi doğanın bize verdiği bir elbise gibidir. Hayat için tek şey. Yırtılmış cilt atılamaz ve yenisi satın alınamaz. Sadece uygun cilt bakımı yardımı ile güzelliğini yıllarca koruyabilirsiniz. Küçük bir yüz bakımı, yaş ve cilt cinsinden bağımsız olarak herkes için aynıdır. Bireysel olarak sadece kozmetiklerin kendileri seçilir.

Cilt bakımı, farklı insanlar için farklı anlamlar ifade eden bir terimdir, bu nedenle, cilt bakımı ipuçlarını anlamak ve seçilmiş bir bakım rejimine bağlı kalmak için cildinizi tanımanız, hangi işlevleri yerine getirdiğini bilmek, kesinlikle size yardımcı olacak bir terimdir. Onunla mümkün olan en iyi şekilde ilgilenin.

Yüz cildi için kefir maskelerinin yararları

Kefir, sadece sindirimi geliştirmek için değil aynı zamanda cilt bakımında cildi beslemek için de etkili olan lezzetli ve sağlıklı bir süt ürünüdür.

Yağlı ciltler için yıkama yerine veya temizlik maskelerinin bir parçası olarak kefir kullanın. Kefir yağlı cildi etkili bir şekilde temizler ve beyazlatır. Günlük yıkama için uygundur. Kefire bir pamuklu ped attıktan sonra, cildinizi onunla silin. Bunu birkaç kez tekrarlayın, ardından pedi sıkın ve kalan kefir kalıntılarını çıkarın. Kefirli suyla yüzünüzü yıkamayın, sabaha kadar kalsın, cilt hafifçe kurur. Sabahları soğuk suyla yıkayın ve yüzünüze bir nemlendirici uygulayın.

Yağlı ciltler için, kefir – peynir suyu, hazırlamak ve kullanmak gerek. Bunun için ısıtmak ve süzmek gereklidir. Serum, yağlı cildi yıkamak için mükemmel bir araçtır, besleyici veya nemlendirici bir maskeyi lor peynirinden alabilirsiniz.

Kefir maskesi ile cilt bakımı
Kefir maskesi ile cilt bakımı

Kefir esasına göre hazırlanmış yağlı ciltler için çok etkili maskeler.

Cilt bakımında ana maddesi kefir olan ürünleri evde yüz maskelerinde ve yüzümüzü temizlemede kullandığımız birkaç reçete:

1 adet rendelenmiş salatalık, 30 ml kefir ile çırpın. Yüzü 20 dakika boyunca bu karışım ile yağlayın. Sonra soğuk, asitlendirilmiş suyla (limon suyuyla) durulayın.

50 ml papatya, nergis veya adaçayı kaynatın, eşit miktarda kefir ve yulaf ezmesi, patates(ve ya pirinç) unu ile karıştırın. Yüzü 20 dakika boyunca yağlayın. Daha sonra, soğuk asitlendirilmiş(limonlu) suyla durulayın ve yumuşatıcı krem kullanın.

Protein bir yumurta, 50 ml yoğurt ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırılır. Kremsi bir kitle oluşturmak için biraz nişasta veya öğütülmüş yulaf ezmesi ekleyin. 20 dakika uygulayın, sonra soğuk asitlendirilmiş (limonlu)su ile durulayın.

Yağlı ciltler için maske, taze kefir süt ve kefir mantarından hazırlanır ve maske yıkanmasında yoğurt kullanılabilir. Ekşi süt, ılık bir yerde bırakılan sütten elde edilir. Kullanmadan önce, altındaki sıvı ile karıştırılmalıdır.

Aynı miktarda yoğurt ve kaynatılmış nergis suyunu karıştırın. Yüzü yağlayın ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra, serin asitlendirilmiş suyla durulayın ve kremayla sürün.

2 çorba kaşığı süzme peynir ile çeyrek bardak yoğurdu (kefir) karıştırın ve yüzü 20 dakika yağlayın, ardından soğuk asitlendirilmiş(limonlu) suyla yıkayın.

2 çorba kaşığı yoğurtla yüzü 20 dakika yağlayın, ardından soğuk asitlendirilmiş(limonlu) suyla yıkayın.

Kefir, yoğurt ve lor peynir suyu cildi iyi temizler ve yağlı cildi kurutur, beyazlatır. Yüz bakımında bunlara dayalı maske kullanımı cildin esnekliğini ve tazeliğini korur.

Kefir maskesi ile cilt bakımı

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın