Kendin yap dekorasyon fikirleri

Kendin yap dekorasyon fikirleriyle duvarlarınız, evinizin çeşitli birçok yeri sizin elinizden çıkmış çok tatlı eşyalarla renkleniyor.

Evlerinize yapacağınız küçük dokunuşlar ile farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Gerek ev dekorasyonu, gerekse de özgün tasarımlı farklı dekorasyon ile evinizde fark oluşturabilirsiniz.

Bahçe sefası

Yaz kapıya dayandığında bahçede sefası yapmayı herkes ister. Bunun bahçenizin mekan tasarımını yapabilirsiniz. Bahçenin ortasında oluşturacağınız güzel bir hava ve akıcı bir şelaleli havuz ortama renk katacaktır. Havuzun içine kafi miktarda su da katar ortamı su sesi eşliğinde sulandırabilirsiniz. Bahçeye hava katacak bu küçük ve akışan gölet sayesinde dinginliğiniz artacaktır. Tam ortasına da fıskiye koyarak su sesinin zindeleşmesi ve insanı dinlendirmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu şekildeki bir küçük su birikintisini saksı içerisinde de düzenleyebilirsiniz.

 

Kafesli saksı

Evinizdeki kuşlarınıza ait kafeslerinizi dilerseniz rahatlıkla çiçek yetiştirilen yerlere döndürebilirsiniz. Hanenizin huzurunun ve görünüşünün cazibesini arttırmayı temin edecektir. Bu kendine has orijinal görünümlü durumu daha da işlevsel hale getire bilirsiniz. Kafes kenarlarına evinizdeki kumaş veya desenli atıklarınız sayesinde farklı desenler ile çevirebilirsiniz. Ayrıca içine kafi miktarda toprak koyarak çiçeklendirebilirsiniz.

Kendin yap dekorasyon fikirleri
Kafesli saksı

Dekorasyon yaparken teras mozaiği

Bahçeniz veya terasınız varsa, mozaikler ile tasarım yapabilirsiniz. Çimenlerin arasında istediğiniz renklerden oluşan güzel bir potpuri kurabilirsiniz. İsterseniz çiçeklerinizin altına veya toprağına rengarenk mozaikler ile ayrı bir hava oluştura bilirsiniz. Yapa bileceğiniz şeylerden biri de evinizdeki eskimiş eşyalarınızın üzerlerini rengarenk mozaiklerle bezeyerek çok şık görünüm elde edebilmek olacaktır. Bu bazen bir tabure üzerine bazen de bir leğen içine şahsınızın arzu ettiği eski desenli bezler ile çevreleyerek oluşturabilirsiniz.
Kendin tasarım yap da kullanışlı dekorasyon olsun, zira kendinden olanlar hem kullanışlı hem de ilginç fikirler ola bilmektedir.

Ahşabın dekorasyon anlamında bahçeye katkısı

Ahşap nitelikli paletler ile bahçenize hem çok şık hem kullanışlı hem de oldukça enteresan oturma gurubu yapabilirsiniz. Aynı malzemeler ile garip görünümlü bir orta sehpa yapmak elden gelir. Bahçenizin bir köşesine küçük bir kulübe dahi yapıla bilir
İki eski sehpayı, ters taraflarından üst üste konularak elde edilebilecek bir orta sehpaya dönüştürmek elinizdedir. Ayrıca bu yeni ürünü arzu edeceğiniz renkler ile bezeye bilirsiniz. Aynı şekil ile de bir yatak haline getirebilirsiniz. Baş tarafına konulacak ekstra bir palet ile de çok renkli bir yatak başlığı elde edebilirsiniz.

Kendin yap dekorasyon fikirleri
Bahçe sefası

Odanın hareket istemesi

Odalarınızın görünümünden sıkıldı iseniz duvarlarını hareketlendirerek bu sıkıntıyı aşa bilirsiniz. Belirleyeceğiniz yerlerde bu hareketliliği sağlaya bilirsiniz. Öyle yerler seçmelisiniz ki hava katsın. Örneğin bir kolon ya da kiriş üzeri seçile bilir. Seçilen yere kardığınız alçıyı kalınca sürün. Düz bir şekilde mala yardımı ile sürdüğünüz alçıyı, parmağınız yardımı ile tuğla görünümlü bir şekil elde edebilirsiniz. Daha sonra da arzunuz üzerine boyaya bilir ya da sade bırak bilirsiniz. Duvarların uygun yerlerine eskimiş ahşaplar ile kaplama da yapabilirsiniz.

Kendin yap dekorasyon fikirleri

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın