Sponsorlu Bağlantılar

Kombin yapmanın püf noktaları

Kombin yapmak, hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Neden diye sorarsanız. Doğru kombin, kendinize güvenmenizi ve daha öz güvenli olmamızı sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Kombin yaparken aksesuarlar, elbiselerimizi daha şık ve daha zarif gösteren, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan, elbiselerin eksik kalan kısımlarını tamamlayan küçük ve zarif tamamlayıcı unsurlardır. Vasat bir görünümdeki elbiseyi aksesuarlar ile kombinleyerek muhteşem bir görünüme kavuşturabileceğiniz gibi muhteşem bir elbiseyi yanlış aksesuarlar ile kombinlediğiniz de çok vasat bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle küpe, kolye, bileklik, saat, fular, çanta, kemer, hal hal, gibi aksesuarları seçerken çok dikkatli olmalı kombin yapacağınız ayakkabıya göre aksesuar seçimi yapmalısınız. Peki elbiseme göre aksesuar seçerken nelere dikkat etmeliyim ?

Seçtiğiniz aksesuarı kullandığınızda kendinizi rahat hissedemiyorsanız veya aksesuarların elbiseniz ile uyumlu olup olmadığı konusunda kararsızsanız yanlış bir aksesuar seçmişsiniz demektir. Seçtiğiniz aksesuarlar hareketlerinizi kısıtlıyorsa, üzerinizde bir ağırlık oluşturuyorsa aksesuarınızı değiştirmeniz gereklidir. Kendinizi daha rahat hissedeceğiniz, hareketlerini kısıtlamayan ve aynı zamanda sizi psikolojik olarak rahatsız etmeyen aksesuarlar seçmeniz gereklidir.

Kombin yaparken kolye boylarına dikkat etmelisiniz.

Kolye boyunu doğru ayarlamadığınızda kolye çok sarkabilir veya çok sıkı olacağı için boynunuzu rahatsız edebilir. Bu durum sizi olumsuz olarak etkileyeceği için kolye boyunu boynunuzu rahatsız etmeyecek uzunluktan 4 cm daha uzun olacak şekilde tercih etmelisiniz.

Kemer seçimi

Kemer seçiminde renk seçiminden, kemer uzunluğuna kadar dikkat ederek seçmelisiniz. Kemer rengi ayakkabınız ve çantanız ile uyumlu bir renge sahip olmalıdır. Renk bütünlüğü sağladığınızda şıklığınız artacaktır. Ayrıca emer uzunluğunu seçerken kemer tokasından ilk kemer deliğine kadar uzunlukta bir kemer tercih ederek kemer ucunun sarkmasını ve kötü görünmesini engellemiş olursunuz.

Küpe seçimi

Küpe seçerken küpe boyutlarının yüz ölçüleri ile uyumlu ve orantılı olmasına özen göstermelisiniz. Küçük bir yüzünüz varsa büyük küpeler, büyük yüzünüz varsa çok küçük küpeler seçemezsiniz. Bu durum kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu nedenle yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkaracak ve yüzünüzün boyutu ile uyumlu olacak bir küpe seçmeniz gereklidir.

Çanta seçimi
Çanta seçimi

Çanta seçerken ayakkabı ve kemer rengi ile uyumlu tonlara sahip olmasına özen gösterin. Ayrıca çanta seçiminde giyeceğiniz etek, kot pantolon, keten pantolon gibi elbiselere göre uyumlu bir çanta modeli seçmelisiniz. Çanta boyutu da vücut yapınız ile uyumlu olmalıdır. Çok büyük çantalar kötü görünüme sebebiyet vereceği gibi çok küçük çantalar ise ihtiyaçlarınızı karşılamanızda size zorluk çıkaracaktır.

Saat veya bileklik seçerken dikkat etmeniz gereken konuların başında kordon ve bileklik boyutunun fazla olmaması gelmelidir. Kordon boyu fazla olduğunda sürekli saatinizi veya bilekliğinizi düzeltirken kendinizi rahatsız hissetmenize neden olacaktır. Bileğinizi çok sıkmayacak ve sizi rahatsız etmeyecek kordon ve bileklik boyutu tercih etmelisiniz.

Kombin yaparken ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır?

Ayakkabı seçimi başlı başına dikkat etmeniz gereken bir konudur. Ayakkabılarınızı ayak rahatınızı sağlayacak, kıyafetiniz ile uyumlu olacak şekilde seçmelisiniz. Ayakkabı renginden topuk uzunluğuna, ayakkabı aksesuarlarından gösterişli olmasına kadar dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır.

Yüzük seçimi

Yüzük takmayı seven biriyseniz yüzük seçiminde parmak kalınlığınız, el ölçüleriniz yüzük boyutlarını belirlemeniz için temel kriterdir. Çok fazla yüzük takmak yerine bir veya iki tane yüzük takarak şıklığınızı pekiştirebilir, görsel olarak tarzınızı ve farklılığınızı yansıtabilir, dış görünüşünüzü daha şık ve daha zarif hale getirebilirsiniz.

Elbise ve aksesuar kombinin de dikkat edilmesi gereken püf noktalar #Moda #Aksesuar #Kombin #Giyim #KombinNasılYapılır

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın