Mavi göz makyajı teknikleri

Mavi gözlü doğmuş şanslı kadınlardan biriyseniz, bu makaleye bayılacaksınız. Mavi göz makyajı tekniklerini sizler için derledik.

Tıpkı bir deniz gibi masmavi duran ve derin anlamlar barındıran mavi gözler oldukça büyüleyici bir görünüme sahiptirler. Makyaj ise göz rengi ne olursa olsun, yapmaya bayıldığı yapabilenin de yapamayanın da keyif aldığı bir şeydir. Tabi ki makyaj mavi gözlü bir kadında birleşince bambaşka durur. Hal böyle olunca mavi göz makyajı da bambaşka özelliklere ve püf noktalara sahiptir. Öncelikle mavi gözlü kadınlar için doğru makyajı bulmak devamlı denemek ve gözleri ön plana çıkartan makyajı bulmakla doğru orantılıdır. Genel olarak mavi göz makyajı uygulaması yapılırken, bronz ve turuncu renkler kullanılarak zıt renklerin uyumuna dikkat çekilir.

Mavi göz makyajı için öneriler

Mavi göz makyajı için öneriler

  • Mavi göz rengine sahip olan kişiler için, tam anlamıyla doğal bir renk bulabilmek oldukça zordur. Mavi, zaten tek olarak kullanıldığında bile oldukça bağımsızdır. Herhangi bir renk ile bir arada kullanıldığı zaman derinliğine kaybeder. Bu sebeple, mavi göz makyajı yapılırken göz renginizin de ön planda kalmasını istiyorsanız, bronz renk ya da kahverengi renklerden herhangi bir ton tercih etmelisiniz.
  • Eğer far kullanmayı çok seven biri değilseniz, gözlerinizin rengini ortaya çıkartmak için kahverengi tonlarında bir göz kalemini tercih edebilirsiniz. Tam olarak kahverengi tonlarında bir kalem sürmeyi istemiyorsanız, o zaman tercihinizi siyah kalem ve kahverengi kalemi birleştirmekten yana kullanmalısınız.
  • Kadınların mavi göz makyajı için en çok kullandığı renklerden bir tanesi de turuncudur. Turuncu farlar dozunda ve yerinde kullanıldığında gözlerinizle muhteşem bir uyum sağlar. Çünkü zıt renkler genellikle mavi gözlerde şeffaflık oluşturmaya yardımcı olur. Bu renk size çok cesur geliyorsa tercihinizi yine kahve ve bronz tonlardan yana kullanabilirsiniz.
  • Kahverengi ya da bronz tonlarda far kullanıyorsanız, küçük püf noktalara özen gösterin. Örneğin kirpik diplerinize daha yoğun bir uygulama yaparken, gözlerinizin üstüne doğru renk yoğunluğu azaltın. Renkleri genellikle gözlerinizin içlerine doğru daha koyu bir şekilde, dışına doğru ise oldukça açık bir şekilde sürmeye özen gösterin.
  • Gri renklerde göz farı da gözlerinizle oldukça uyumlu durabilir. Fakat seçtiğiniz grinin tonuna dikkat etmelisiniz. Çünkü gözlerinizin rengini öne çıkartmaya çalışırken, gri renk bir göze sahipmiş gibi durabilirsiniz.
  • Kıyafetiniz mavi renkliyse, farınız mavi renk olabilir. Fakat sürdüğünüz farın rengi kesinlikle göz renginizdeki mavilikten daha koyu bir tonda olmamalıdır.
  • Gözlerinizin mavisi net ve birbiriyle orantılı ise koyu duman rengine sahip bir far ile harika bir mavi göz makyajı yapabilirsiniz.
Mavi göz makyajı teknikleri!

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın