Sponsorlu Bağlantılar

Pürüzsüz bir yüze nasıl sahip olursunuz?

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için neler yapmak gerekir? Cildinizin pürüzsüz olması için hangi cilt bakımı uygulamalarını kullanıyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Cildin pürüzlü olmasının temel sebeplerinden biri sivilcelerden kaynaklanmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak, cildinizin dokusunu iyileştirmeye yardımcı olabilir ve bu genellikle iyi temizleme teknikleri ve benzoil peroksit ve alfa hidroksil asit gibi özel tedaviler kullanılarak mümkündür. Bununla birlikte, cildiniz birkaç hafta sonra bu tedavilere cevap vermiyorsa, bir dermatologa görünmeniz gerekebilir. Bir dermatolog, istediğiniz pürüzsüz cildi elde etmenize yardımcı olmak için sivilce ve sivilce izleri için tıbbi tedaviler önerebilir. Aşağıda sizlere pürüzsüz bir yüze sahip olabilmeniz için birkaç tavsiyede bulunacağız.

Sivilce
Sivilce

Günlük Temizleme Tekniklerini Kullanın

Yüzünüzü günde iki kez veya daha fazla sayıda yıkayın. Yüzünüzü temiz tutmak, yüzünüzde sivilce ve diğer kusurların örtülmesini sağlamanın en iyi yoludur. Yüzünüzü sabahları bir kez, gece bir kez ve yüzünüzün terlediği her zaman yıkayın.

Örneğin, bir antrenmandan önce veya sonra ya da fiziksel emek harcadıktan sonra yüzünüzü yıkamak iyi bir fikirdir. Bazı temizlik bezlerini spor çantanızda tutmaya çalışın veya makyajınızı temizlemek ve cildinizi temizlemek için kullanabileceğiniz bir çanta kullanın.

Yüzünüzü ılık suyla ıslatın. Sadece bir lavabonun üzerine eğilebilir ve yüzünüze ılık bir miktar su çalabilirsiniz.

Pürüzsüz cilt
Pürüzsüz cilt

Özel Tedaviler Kullanın

Haftada iki kez peeling temizleyici kullanın. Peeling bazı cilt tipleri için yardımcı olabilir. Bununla birlikte, diğer cilt tipleri çok sık bir eksfoliyan kullanılarak tahriş edilebilir. Tahriş olan bölgenin pul pul dökülmesini önlemek için pul pul dökülmesinin haftada iki kez ile sınırlandırılması en iyisidir.

% 2’den fazla salisilik asit veyaglikolik asit içermeyen bir peeling ürünü seçin. Bu seviyelerden daha yüksek herhangi bir peeling ürünü cildinizi tahriş edebilir.

Böcek ısırıklarından veya yanıklardan kaynaklanan koyu lekelere eğilimliyseniz peelingden kaçının. Bu durum koyu ten rengi olan insanlarda daha yaygındır.

Akneye meyilli bir cildiniz varsa, günlük olarak pul pul dökebilirsiniz. Günden güne mekanik ve kimyasal exfoliants arasında geçiş yapın.

Mekanik eksfoliyanlar mısır koçanı unu, silis ve sert tohumlar gibi sert maddelerden oluşur. Bunlar ayrıca lif kabağı ve sert süngerleri içerir. Kimyasal bir eksfoliyan, protein ya da özel bileşenler kullanarak hücreler arasındaki bağları parçalamaktadır.

Pürüzlü cilt
Pürüzlü cilt

Tıbbi Yardım Alın

Sivilce izleri için tıbbi tedaviler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Pürüzlü cilt, sivilce izlerinden de kaynaklanabilir. Ancak yardımcı size olabilecek bazı tedaviler vardır. Dermatoloğunuza sorabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Dermabrazyon: Dermabrazyon, özellikle pürüzlü sivilce izlerinden geliyorsa, pürüzlü cildi yumuşatmanın etkili bir yolu olabilir. Cildinizin yüzeyini düzeltmek için döner bir fırça kullanılmasını gerektirir. Cildinizde sivilce izleri fazla ise dermatoloğunuza bu seçeneği sorun.

Yumuşak Doku Dolgusu: Doktorunuz ayrıca cildinizin çukurlu alanlarındaki yüzeyi pürüzsüzleştirmek için yağ enjekte edebilir. Ancak, sonuçlar sadece geçicidir. Bu yüzden sonuçları korumak için düzenli olarak bu tedaviyi yaptırmanız gerekir.

Lazer Yenileme ve Işık Tedavisi: Bu tedaviler, cildinizin yüzeyini düzleştirmek ve görünümünü iyileştirmek için lazerler kullanılarak uygulanır.

Deri Grefti Ameliyatı: Ciddi yara izleri için yüzünüze bir cilt parçası cerrahi olarak aşılanabilir. Bu cerrahi işlemin sonuçları kalıcıdır ancak bu işlem diğer tedavilerden daha ciddidir.

Yukarıdaki tavsiyeleri uygulamadan önce mutlaka bir dermatologa başvurunuz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için neler yapmak gerekir? Cildinizin pürüzsüz olması için hangi cilt bakımı uygulamalarını kullanıyorsunuz? #PürüzsüzCilt #CiltBakımı #PürüzlüCilt #GüzellikSırları #Sivilce #Akne #PürüzsüzYüz #KişiselBakım

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın