Suna Dumankaya sivilce maskesi

Sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlayacak Suna Dumankaya sivilce maskesi tariflerimiz için yazının devamına göz atmanızı öneririz.

Cildiniz arkadaşınızdır. Siz cildinizi sevdiğinizde o da sizi sevmeye başlar. Sizi elementlerden korur ve kelimenin tam anlamıyla sizi bir arada tutar. Onu her türlü zarardan korumak için elinizden gelenin en iyisini yaparsınız. Sonra bir gün aniden bir sivilce çıkar ve cildinizden nefret etmeye başlarsınız. O zaman ne yapacaksınız? Sert kimyasallara, pahalı fırçalara mı yüzünüzü çevireceksiniz? Cildiniz konuşabilseydi size sadece sabırlı olmanız gerektiğini ve ona doğru şekilde müdahale ettiğinizde size karşılığını vereceğini söylerdi. Sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlayacak Suna Dumankaya sivilce maskesi tariflerimiz için yazının devamına göz atın.

Biraz elma sirkesi uygulayın

Elma sirkesi sivilce tedavisi üzerine çalışırken bir güç merkezidir. İlk başta belaya neden olan bakterileri öldürür. Ayrıca alkalinleşir ve cildinizin pH değerini dengeler ve bu da bakterilerin gelişmesini zorlaştırır. Baştan ayağa limon suyu gibi sıkışır ve fazla yağın kurumasına yardımcı olur. Bunu uygulamak için aşırıya kaçmayın ve cildinizi gereğinden fazla kurutmayın. Bu, yağ bezlerinin aşırı üretimini telafi etmesine ve dolayısıyla bir salgının tetiklenmesine neden olabilir.

Yüzünüzü su ile yıkayın ve kuru bir şekilde bekletin. Bir parça sirke ile 3 parça suya oranla, pamuklu bir kulak çubuğunu sirkeye batırın ve sivilceye uygulayın. En az 10 dakika bekletin veya gece boyunca o şekilde bırakın. Her defasında tekrar tekrar uygulayın ve günde birkaç kez tekrarlayın. Cildinizi kurumuş gibi hissederseniz, daha sonra bir nemlendirici kullandığınızdan emin olun.

Suna Dumankaya sivilce maskesi
Suna Dumankaya sivilce maskesi

Tarçın ve bal ile Suna Dumankaya sivilce maskesi yapın

Balın yapışkan ve tarçının baharatlı yapısından dolayı muhtemelen bu iki ürün cildinizden uzak tutmak istediğiniz iki şey. Şaşırtıcı bir şekilde, tuhaf gelebilir de, bal ve tarçın akne söz konusu olduğunda bir katil sivilce öldürücü. Tarçın antimikrobiyal özelliklere sahip olduğundan bakterilerin daha fazla yayılmasına engel olabilir. Bal ise doğal bir antibiyotiktir, küçük lekeleri temizlemek için hazır bekler.

Yüzünüzü suyla durulayın ve kuru bir şekilde biraz kalın. Tamamen harmanlanıp bir miktar macun oluşturana kadar iki çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını karıştırın. Suna Dumankaya sivilce maskesini yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Tamamen durulayın ve yüzünüzü kurutun. Bu yapışkan bir karışım, bu nedenle elinizde biraz kâğıt havlu bulunduğundan emin olun.

Suna Dumankaya sivilce maskesi #SivilceMaskesi #SunaDumankaya

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın