Uzun ve Sağlıklı Yaşamanın Sırları Nelerdir?

İnsanoğlu bu yeryüzünde var olduğu andan itibaren uzun yaşamanın yollarını sürekli arar durmuştur. Yeryüzünde yaşayan her insan mutlaka uzun ve sağlıklı yaşamak ister. Buna hayır diyecek bir kişinin çıkacağına ihtimal vermiyorum. Yani hangi insan daha uzun bir hayat yaşamak istemez ki? O zaman gelin birlikte uzun ve sağlıklı yaşamanın sırlarını birlikte keşfedelim. İşte size uzun ve sağlıklı yaşamanın sırları;

Az Beslen Ama İyi Beslen!

Uzun ve sağlıklı yaşamanın ilk kuralı az ama iyi beslenmekten geçer. Yetersiz ve dengesiz beslenme şekli hastalıklara davetiye çıkarır. Bu da sizin yolunuzun sürekli hastanelere düşeceği anlamını doğurur. Ayrıca iyi beslenmenin bir sonucu da ileriki yaşlarda kasların korunması sağlıyor ve beyin fonksiyonları da şaşırtıcı bir şekilde iyi kalıyor. Bundan ötürü beslenmenize dikkat ediniz.

Çok Düşüncelere Dalmayın, Stresi ve Sıkıntıları Bir Kenara Atın!

Yaşadığımız şu asırda pek çok kişi lüks bir yaşamın ve gereksiniminden fazla harcamanın ve para kazanmanın odağına kendini konumlandırmıştır. Bu şekilde bir hayat sürmek ve yöntem belirlemek ister istemez kişileri strese ve sıkıntılara sokar. Bundan dolayı elimizdekiyle yetinmeyi bilecek ve ayağımızı yorgana uzatıp mutlu olmanın yollarını arayacağız. Unutmadan ifade edelim ki, şu hayatta beterin beter vardır. Unutmayın; bir insanın ömrünü uzatan en büyük sır mutluluktur.

İnsanları Sevmeyi Kendinize Görev Edinin!

Çevrenizdeki kişilere karşı her daim pozitif olun ve güler yüzlü olun. Her insana güvenmek zorunda değiliz ama her insana da kötü davranmak zorunda da değiliz. İyi günlerin insanı değil kötü günlerin dostu olmayı tercih edin. Kısacası insanları sevmeyi bilin.

Evde Hayvan Besleyin!

Etrafınızda sokakta evsiz dolaşan ve kötü durumda olan hayvanı alıp evinizde besleyebilirsiniz. Bu size sorumluluk, sadakat duygusunun ne kadar güzel ve anlamlı olduğunu sürekli hatırlatacaktır. Öte yandan evcil hayvanlara bakan kişilerin kalp krizi riskini atlatmaları diğerlerine oranla yüzde on iki daha fazla olmaktadır. Aynı zamanda evde hayvan bakmanın insan ömrünü uzattığı da bir bilimsel kanıt olarak karşımızda durmaktadır.

Düzenli Kitap Ya Da Gazete Okumak!

Her gün düzenli bir şekilde kitap veya gazete okuyan insanların beyinleri daha aktif kalabilmektedir. Bunun için okumayı ihmal etmemek gerekiyor.

Her Zaman Doğal Beslenin!

Yediğiniz gıdaların doğal olmasına özen gösteriniz. Kullandığınız kokular, şampuanlar, sabunlar, kremler vb. gibi tüketmemiz gereken ihtiyaçlarımızı bilinçli olarak yapmak ve doğal olanı tercih etmek birinci önceliğimiz olsun. Maalesef yaşadığımız şu zaman içinde birçok şeyin sırf maliyeti düşük olsun diye sahtesi ve zararlı olanı piyasaya sürülmektedir. İnsanlarda genellikle ucuz olan mala rağbet göstermektedir. Bu konuda dikkatli olmakta fayda vardır ve bu tarz şeyleri de kullanmamaya özen gösterelim. İhtiyaçlarımızı karşılarken alınanları çokta aşırı pahalı olmasın ama öte yandan doğal olmasına da dikkat edelim.

İşini Severek Yap!

İşini severek yapan insanların ömürlerinin yedi yıl daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Eminim birçoğunuz yeni öğrendiniz. O zaman herkes işini severek yapmaya davet ediyoruz.

 

 

Paranızı Yastık Altında Biriktirmeyin!

Kendinize ve ailenize cimri davranmayıp yerindi harcamalar yapın. Sürekli para biriktirme telaşı içine girmeyin. Ayrıca para biriktirmek için arzuladığınız şeylerden taviz vermeyiniz. Yaşamı olması gerektiği gibi yaşayın. İnanın hayat çok kısa. Zamanın ve sağlığınızın kıymetini çok iyi bilin. Paraya öbür tarafta ihtiyacınız olmayacak.

Yeşil Çay Tüketin!

Cildinizi genç tutacak, detoks etkisi yapacak ve cildin her daim taze kalması için adeta savaşacak bir bitki var ki o da yeşil çaydır. Yeşil çayı tüketmeyi eksik etmeyiniz. Ayrıca her gün düzenli olarak tüketildiği takdirde insan sağlığına inanılmaz fayda sağlamaktadır. Hepimiz bu saatten sonra günlük olarak bir bardak yeşil çay içiyoruz.

Yürüyüş Ya Da Spor Yapın!

Spor ya da günlük egzersizler sizi zinde tutacaktır. Günün bir saatini bu faaliyetleri ayırmanız sağlığınız açısından son derece önem arz etmektedir.

Mutlu Dolu Bir Evlilik!

Değer verdiğiniz ve sevdiğiniz bir kişi ile birlikte bir yaşamı paylaştığınızda bu sizin ömrünüze ömür katacaktır. Mutlu olmanın yolu mutlu birlikteliklerle gelir.

Düzenli Bir Cinsel Yaşantınız Olsun!

Burada kastedilen konu, tek bir eşle kurmuş olduğunuz dünyada sevginin ve güvenin olduğu bir ortamda kaliteli bir birliktelikten bahsedilmektedir. Çünkü düzenli bir cinsel hayat süren çiftler ömürlerine en az 5 yıl katabiliyor.

Günde Minimum 20 Kahkaha Atın!

Gülmek veyahut kahkaha atmak kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve aynı zamanda da kalori yakmanıza büyük yardımcı olarak hayatta kalma sürenizi uzatıyor.

Yatmak İçin Erken Vakitleri Seçin!

Bir insanın uyuması gereken süre altı ile sekiz saatleri arasındadır. Bu saatlerin altında uyku çeken bir kişinin her saat kalp krizi ile felç riskinin tam on altı kat artması manasına gelmektedir. Bundan ötürü geceleri erken yatıp ve almamız gereken uyku sürelerini de ihmal etmiyoruz. Böylece yaşam sürenizi uzatmış oluyorsunuz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın