Yıpranmış saçlar için bakım önerisi

Kuru, enerjisini yitirmiş ve yıpranmış saçlar canınızı sıkıyorsa, banyo rutininizden sonra uygulayacağınız ekstra bakım önerileriyle saçlarınızı şımartın.

Maalesef, dünyadaki birçok kadın yıpranmış saçlar ile ilgili çok fazla sorun yaşıyor! Saçlarınıza bakım yapmak için birçok farklı kriteri göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Bir kere boya yaptırmış olmanız bile sonrasında bakım yaptırmanız şarttır. Çünkü saçlarınız gün içerisinde güneşe, rüzgâra, toza, kimyasallara maruz kalır. Saç bakımı için kuaföre gidebilirsiniz veya oldukça pahalı saç bakım kozmetikleri kullanabilirsiniz ancak bunun daha keyifli ve çok daha hesaplı bir yolu daha var, beslenmenize dikkat etmek ve doğal ürünlerle evde yapabileceğiniz bir saç bakım rutini oluşturmak. Bunlar da yıpranmaları arttırır.

Ancak, endişelenmemelisiniz çünkü bu basit karışım ile güzel ve güçlü saçlara kavuşacaksınız! Bu karışım için ihtiyacınız olan her şey tamamen doğal malzemelerdir. Evet, ve çok basit sadece aşağıdaki makaleye bir göz atın ve daha fazlasını öğrenin! Bu yöntem çok basit ve kolaydır. Basit talimatları takip etmeniz yeterli.

Yıpranmış saçlar için bakım önerisi
Yıpranmış saçlar için bakım önerisi

Aslında saçınıza bakım yapmanız için illa kür hazırlamanıza gerek yoktur. Gündelik olarak bazı şeyleri alışkanlık haline getirerek de bakımlarını sağlayabilirsiniz. Sıcak su saçlarınızın düşmanıdır. Soğuk su ile yıkamanız da fayda vardır. Yine saçlarınıza şekil verirken çok sıcaklık kullanmamaya çalışın. Ne kadar yüksek sıcaklık uygularsanız saçlarınız o kadar zarar görür.

Yıpranmış saçlar için bakım kürü malzemeler: 

  • 1adet limon, portakal veya greyfurt
  • 1 adet muz
  • 2 litre süt

Hazırlanışı:

İşte yapmanız gereken şey önce limon, portakal veya greyfurt sıkmanız gerekir. Sonra, bir karıştırıcıya bir muz eklemeniz ve 2 litre sütle iyice karıştırmanız gerekir. Daha sonra tüm bu malzemeleri karıştırın ve saçınıza uygulayın, ardından alüminyum folyo ile saçlarınızı kaplayın. Bu karışım saçlar üzerinde yarım saat olacak şekilde bırakılmalı ve sonra saçlarınızı şampuanla yıkamalısınız. Bu güçlü karışım saçlarınızın parlak, sağlıklı, güzel ve kepeksiz olması için en önemli olanıdır. Sonuçlarına şaşıracaksınız.

Yıpranmış saçlar için bakım önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın